Alaşehir’de ilginç olay | Yeni alınan cihazın parçaları yanlışlıkla geri dönüşüme gitti
  • Alaşehir Post
  • Genel
  • Alaşehir’de ilginç olay | Yeni alınan cihazın parçaları yanlışlıkla geri dönüşüme gitti

  Alaşehir’de ilginç olay | Yeni alınan cihazın parçaları yanlışlıkla geri dönüşüme gitti

  ABONE OL
  4 Ocak 2024 11:33
  Alaşehir’de ilginç olay | Yeni alınan cihazın parçaları yanlışlıkla geri dönüşüme gitti
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Alaşehir’de ilginç olay. Alaşehir’de yerel Beşeylül Gazetesi dijital baskı makinesi aldı.  Makine, servis ekipleri tarafından işyeri önüne getirerek, kaldırıma bırakıldı.

  Servis ekipleri dijital baskı makinasını kutudan çıkartıp içeride kurulum yaparken, makinanın bazı parçaları kutu içerisinde kaldı.

  alaşehir'de

  Bu sırada Alaşehir Belediyesi geri dönüşüm ekibi kaldırımda bulunan karton kutuyu alarak, geri dönüşüm aracına koyarak hareket etti.

  Olayı fark eden servis ekipleri koşarak, dışarıya çıktılar, ama geri dönüşüm aracına yetişemediler.

  alaşehir'de

  Servis ekipleri ilgili kurumdan servis aracının sürücüsüne telefonla ulaştılar. Geri dönüşüm alanına gittiler. Araç topladığı geri dönüşüm malzemelerini döktü. Ekipler yaklaşık bir saat adeta iğneyle kuyu kazarak, makinenin parçalarının bulunduğu poşeti buldular.

  alaşehir'de

  18 Saniyede olanlar oldu

  Beşeylül Gazetesi Haber sorumlusu Soner Vatansever, “Gazeteye yeni alınan dijital baskı makinesini servis ekipleri kurmaya geldiler.  Kaldırımda karton kutudan  çıkartılan makine içeri alındı, karton kutu  kaldırımda kaldı. Bu esnada caddeden  geçen geri dönüşüm aracı, personel kutuyu alıp, araca attı. Yaklaşık 18  saniye falan süren olayı biz fark ettiğimizde araç uzaklaşmıştı. Araç sürücüsüne ulaştık  ve geri dönüşüm merkezine gittik, araç malzemeleri döktü, yaklaşık bir saat çöpte malzeme aradık. Adeta iğne ile kuyu kazar gibi çöplerin içerisinden malzemeyi bulduk. Neyse ki parça zarar görmemiş, çok sevindik, aldık, makineyi kurduk ve çalıştırdık” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.