Alaşehir Halk Kütüphanesinde üye rekoru | Kütüphanenin üye sayısı 10’bini geçti
  • Alaşehir Post
  • Eğitim
  • Alaşehir Halk Kütüphanesinde üye rekoru | Kütüphanenin üye sayısı 10’bini geçti

  Alaşehir Halk Kütüphanesinde üye rekoru | Kütüphanenin üye sayısı 10’bini geçti

  ABONE OL
  17 Ocak 2024 16:05
  Alaşehir Halk Kütüphanesinde üye rekoru | Kütüphanenin üye sayısı 10’bini geçti
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Alaşehir Halk Kütüphanesi’ne bu gün ilk kez Özel Eğitim Öğrencileri ziyaret ederek, üye oldular.

  Alaşehir Halk Kütüphanesinde üye rekoru. Celal Şükrü Sayınsoy  Ortaokulu  Özel  Eğitim öğretmeni Ramazan Furtana, “Özel öğrencilerimiz, konumları gereği, görerek, dokunarak, yaşayarak öğrenebiliyorlar. Bizde eğitimciler olarak, öğrencilerimize hem bu ortamı yaşatmak, hem de kütüphane bilincini aşılayabilmek için kütüphaneye getirdik.

  Etkinlikler devam edecek

  Öğrencilerimiz kendi seviyelerinde olan kitapları okudular. Değişik bir ortamı yaşadılar. Bu tür etkinliklerle eğitimimize devam edeceğiz” dedi. 

  Alaşehir Halk Kütüphanesi Müdürü Nilüfer Aydemir,  “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara ve gençlere çok değer vermiştir. Ulu Önder der ki; ’Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir.’ Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin görevidir.

  “Çürük bina çabuk yıkılır”

  Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar. Atatürk’e göre gençler almakta oldukları eğitim ve kültürle insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaklardır. Toplumun bilinçlenmesi, kendini yetiştirmesi, insanlara ve çevresine saygılı kişiler olması bakımından çok önemlidir.

  Çok kitap okuyan kişi, güzel konuşmasını ve yazmasını bilen kişidir. Kelime dağarcığı geniş, kendini ifade etme becerisi gelişmiş olan kişidir. Kütüphanemizde 2023 yılında  620 yen, üye daha kayıt yaparak, üye sayımız 10 bin 200’e ulaştı.  Her yaş grubundan üyelerimiz için yakın zamanda satranç ve mangala turnuvaları düzenleyeceğiz. 

  Hızlı Kitap okuma yarışmaları düzenlenecek

  Kitap okumaya özendirmek amacıyla da hızlı kitap okuma yarışmaları düzenleyip, derece alan okuyucularımıza ödül verilmesini  planlıyoruz.  Kütüphane Kullanımı ve Kitap Okuma Farkındalığını her gün daha üst düzeye çıkarmak için tüm personellerimizle özverili şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

  Bu gün bizim için çok özel bir gün oldu. Özel eğitim öğrencilerimiz de kütüphanemizi ziyaret ettiler. Öğrencilerimizle gurur duyduk. Çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.