İlk misafirler minikler oldu | Kütüphane Haftasının ilk misafirleri anasınıfı öğrencileri oldu
  • Alaşehir Post
  • Gündem
  • İlk misafirler minikler oldu | Kütüphane Haftasının ilk misafirleri anasınıfı öğrencileri oldu

  İlk misafirler minikler oldu | Kütüphane Haftasının ilk misafirleri anasınıfı öğrencileri oldu

  ABONE OL
  20 Mart 2024 14:57
  İlk misafirler minikler oldu | Kütüphane Haftasının ilk misafirleri anasınıfı öğrencileri oldu
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  İlk misafirler minikler oldu. Alaşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde ‘Kütüphane Haftası’ kutlamaları başladı. Yazar Filiz Başaran’ın misafir olarak katıldığı etkinlikte, ilk misafirler anasınıfı öğrencileri oldu.

  Kütüphane bahçesinde yapılan kutlamalarda, yazar Filiz Başaran, önce ‘Masal Perisi’ adlı drama gösterisini çocuklarla birlikte canlandırarak, büyük beğeni kazandı.

  ilk misafir

  Masalda yanan bir orman, hayvanların, ağaçların yok olması, daha sonra yağmur yağdırma, toprağa tohum atma ve ormanın tekrar canlandırılması, yaşatılması ve doğanın korunması drama olarak anlatıldı. Çocuklar da oyuna katılarak doğa sevgisini ve yaşatılmasını yaşayarak öğrenme fırsatı buldu.

  ilk misafir

  Alaşehir İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Nilüfer Aydemir, “Bu yılki 60. Kütüphane Haftası’nın kutlamalarına erken başladık. 25-31 Mart tarihleri arasında kutlanacak, ancak kütüphanemize bu tarih aralıklarında okullarca çok yoğun ziyaret talebinde bulundu.

  ilk misafir

  Taleplere cevap verebilmek için, etkinliklere erken başladık. Hafta kutlamalarımız yine 25-31 Mart tarihleri arasında yapılacak. Çalışmalarımızı şimdilik etkinlik olarak sürdüreceğiz. Okullardan gelen randevuları değerlendirerek, çocuklarımızın kütüphanemizden daha fazla ve daha bilinçli faydalanmalarını amaçlıyoruz.” dedi.

  Okurlarımız yazarımızla buluşacak

  Kütüphane Müdürü Nilüfer Aydemir, “Değerli yazarımız Filiz Başaran’ı davet ettik ve bu kapsamda Okur – Yazar Buluşması, imza günleri, Drama Çalışmalarını değerli yazarımızla yapacağız. Robotik Kodlama Etkinlikleri de yapılacak.

  ilk misafir

  Okullarımızdan gelen yoğun talep nedeniyle, kütüphanemizi arayarak randevu alan okullarımıza etkinliklerde öncelik vereceğiz, taleplerin çok olması nedeniyle herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına, gelmeyi düşünen okullarımız varsa Kütüphanemizi arayıp, randevu alarak gelmelerini öneriyoruz.” diye konuştu.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.