Önce bacaları temizleyin! Manisa İtfaiye’den uyarı

  Önce bacaları temizleyin! Manisa İtfaiye’den uyarı

  Manisa İtfaiye'den uyarı... Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte temizlenmeyen bacalardan kaynaklı ev yangınları ile soba zehirlenmelerine karşı vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

  ABONE OL
  5 Aralık 2023 15:21
  Önce bacaları temizleyin! Manisa İtfaiye’den uyarı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte temizlenmeyen bacalardan kaynaklı ev yangınları ile soba zehirlenmelerine karşı vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

  İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, sobaların yakılmadan önce bacaların temizlenmesi gerektiğini söyledi. Temizlenmeyen bacaların insan yaşamını tehlikeye attığına dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, havaların soğuması ve kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmesiyle birlikte soba ve doğalgaz kullanımı kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmeleri ile baca temizliği konusunda vatandaşları uyardı.

  itfaiye-baca-temizligi

  “İnsan Yaşamını Tehlikeye Atar”

  Son zamanlarda temizlenmeyen bacalardan kaynaklı ev yangınlarında artış gözlemlediklerine dikkat çeken İnal, “Bacaların içerisinde oluşan yağ atıkları, ziftler ve kurumlar ateşle birlikte alev almakta ve baca yangınlarını meydana getirmektedir. İhmal edilen bu tabakalar, baca içerisinde bir petrol ürünü gibi tehlike oluşturmaktadır. Tutuşma sonucu baca kanalı boyunca uzayan alev çatının da tamamen yanmasına sebep olur. Bu da insan yaşamını tehlikeye atar” dedi. 

  manisa-itfaiye

  Manisa İtfaiye’den Uyarı

  Baca temizliği yapmanın hayati açıdan önem taşıdığına vurgu yapan İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Hiçbir şey insan sağlığından daha önemli değil. Bu nedenle kış mevsiminin kendisini iyice hissettirdiğini de dikkate alarak, vatandaşlarımızdan baca temizliği yapmadan sobalarını yakmamalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu. 

  baca-temizleme

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.