Medigüneş, bir ilki daha gerçekleştirdi| Salihli’de ilk kez kapalı bypass yapıldı
  • Alaşehir Post
  • Genel
  • Medigüneş, bir ilki daha gerçekleştirdi| Salihli’de ilk kez kapalı bypass yapıldı

  Medigüneş, bir ilki daha gerçekleştirdi| Salihli’de ilk kez kapalı bypass yapıldı

  ABONE OL
  22 Ocak 2024 11:43
  Medigüneş, bir ilki daha gerçekleştirdi| Salihli’de ilk kez kapalı bypass yapıldı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Manisa’nın Akhisar ilçesinde motosiklet tamirciliği yapan 57 yaşındaki Hicami Sadak, göğsündeki şiddetli ağrı şikayetiyle her geçen gün sağlıktaki yeni uygulama ve teknolojileri ile ön plana çıkan Salihli’nin kalp merkezi Özel Medigüneş Hastanesine başvurdu. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doçent Doktor Yücel Özen tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Sadak’ın 4 adet koroner damarın tıkalı olduğu tespit edilerek bypass ameliyatı yapılmasına karar verildi.

  medigüneş

  Doç.Dr.Özen tarafından göğüs kemiği kesilmeden, 7 cm’lik bir kesi ile kaburgaların arasından girilerek, koroner bypass ameliyatı gerçekleştirildi. Yapılan kapalı bypass ile Sadak, Özel Medigüneş’te yeniden sağlığına kavuştu.

  medigüneş

  “Bu yöntemle hasta kısa sürede sağlığına kavuşuyor”

  Başarılı ameliyatı gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doçent Doktor Yücel Özen, operasyon hakkında bilgiler verdi. Doç.Dr.Özen “Açık kalp ameliyatından farklı bir yöntemle yaptık. Normal açık kalp ameliyatlarında göğüs kemiği kesilerek yapılır. Bu hastamızdaki ameliyatta ise bunu yapmadık. Kaburgalar arasından kalbe ulaşarak kapalı bypass tekniğiyle yaptık. Bu tekniğin avantajı hasta daha çabuk iyileşmekte, sırt üstü yatmak zorunda kalmamaktadır. Normal açık kalp ameliyatlarında hasta kemik kaynayıncaya kadar, 1 ay sırt üstü yatmak zorunda kalıyor.

  medigüneş

  Kapalı bypass yaptığımız hasta ise ikinci gün yan yatabilmekte, taburcu olduğunda aracını kullanarak evine gidebilmektedir. Bu açıdan konforlu, hastanın sosyal hayatına dönmesi için çok uygun bir ameliyattır. Bu hastamızda da bu tekniği uyguladık” dedi.

  medigüneş

  “Salihli’de bir ilki, Medigüneş’te gerçekleştirdik”

  Medigüneş’te yapılan kapalı bypassın Salihli’de yapılan ilk ameliyat olduğunu belirten Doç. Dr. Özen “Bu ameliyat Türkiye’nin sayılı hastane ve merkezlerinde yapılıyor. Bizlerde Salihli Özel Medigüneş Hastanesi Kalp Merkezi olarak bu ameliyatı yapmaya başladık. Hastamız içinde güzel bir ameliyat oldu” diye konuştu.

  medigüneş

  “Sağlığıma Medigüneş’te kavuştum”

  Özel Medigüneş Hastanesi Kalp Merkezi’nde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doçent Doktor Yücel Özen tarafından yapılan kapalı bypass ile sağlığına kavuşan Hicami Sadak ise “Göğsümde şiddetli bir ağrı vardı. Şiddetli ağrım nedeniyle Akhisar’dan, Salihli Özel Medigüneş Hastanesine geldim. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doçent Doktor Yücel hocama tavsiye ettikleri için buraya geldim.

  medigüneş

  Kapalı kalp ameliyatı oldum, 4 damar değişti. Sağlığıma Mediigüneş’te kavuştum. Şuan çok iyiyim, normal hayatıma döndüm. Yücel hocama çok teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.