Ali Uçak’tan Alaşehirli üzüm üreticilerine müjde

  Ali Uçak’tan Alaşehirli üzüm üreticilerine müjde

  Manisa Alaşehir'de daha önce durdurulan Afşar Barajı Kapalı Devre Sulama İhalesi'nin 19 Aralık tarihinde yeniden yapılacağı açıklayan Ali Uçak, Alaşehirli üzüm üreticilerine müjdeyi verdi.

  ABONE OL
  11 Aralık 2023 11:56
  Ali Uçak’tan Alaşehirli üzüm üreticilerine müjde
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Alaşehirli Üzüm Üreticilerine Müjde

  Afşar Barajı’ndan yapılacak kapalı devre sulama sistemi ihalesi 19 Aralık tarihinde yapılacak. MHP MYK üyesi Ali Uçak Alaşehirli üzüm üreticilerine müjdeyi verdi.

  Uçak, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Manisa ziyaretinde konuyu tekrar gündeme getirerek yeniden ihale için talepte bulundu. Bakan Yumaklı da konuyla ilgilendiğini ve ihalenin 19 Aralık 2023 günü tekrar yapılacağını söyledi.

  Uçak, daha önce durdurulan ihalenin yapılacağı müjdesini Alaşehirli üzüm üreticilerine verdi.

  Su İsrafı da Önlenmiş Olacak

  Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, 11 bin 830 hektar sahanın sulaması için ihale yapılacak. İhale sonunda yapılacak kapalı devre sulama sistemiyle vahşi sulama son bulacak ve su israfı da önlenmiş olacak.

  Üreticiler damla sulama sistemi ile bağlarını sulayabilecekler. Sulama sistemi projesinde 350 bin 660 metre uzunluğunda, muhtelif çap ve basınçlarda borular döşenerek, su israfı olmadan üzüm bağlarına taşınabilecek.

  üzüm üreticilerine müjde

  Mevcut baraj su alma yapısının dubalı su alma yapısına dönüştürülmesi ve Afşar Barajı dip savağının kapalı sistem sulamaya geçişi ile sulama suyu barajdan bağlara kapalı sistemle ulaşacak.

  Daha Önce Durdurulmuştu

  MHP MYK üyesi Ali Uçak, “Afşar Barajı ile Alaşehir sulama yenileme projesi durdurulmuştu. Bugün sayın bakanımızla yapmış olduğumuz görüşme sonucu projenin tekrar hayata geçmesi için 19 Aralık 2023 günü ihaleye çıkacağı müjdesini aldık.” dedi.

  Uçak sözlerine şöyle devam etti: “19 Aralık’tan sonraki sürecin de takipçisi olacağız. Allah nasip ederse bu projenin en kısa sürede faaliyete geçip bölge halkının sulama konusunda en iyi hizmeti alabilmesi için gecemizi gündüzümüze katıp takipçisi olacağız. Bu projede emeği geçen devlet nezdindeki bakanlıklarımıza ve tüm yetkililerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.