DOLAR

32,5060

0.17%
EURO

34,8209

0.25%
ALTIN(gr)

2.486,52

1,00%
BİST 100

9538.91

1,00%
  Sarıgöl Ovasında yüzler gülüyor | Binlerce kişiye ekmek kapısı oldu

  Sarıgöl Ovasında yüzler gülüyor | Binlerce kişiye ekmek kapısı oldu

  ABONE OL
  3 Ocak 2024 13:48
  Sarıgöl Ovasında yüzler gülüyor | Binlerce kişiye ekmek kapısı oldu
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Sarıgöl Ovasında yüzler gülüyor. Sarıgöl Ovası’nda dört mevsim devam eden tarımsal faaliyetler, üreticiye kazandırdığı gibi tarım işçilerinin de yüzünü güldürüyor. Üzüm hasadı tamamlanan bağlardan ip kesimi, budama, yüksek sistem bağlarda tellerin gerilmesi, budanan bağların bağlanması, çift sürülmesi, gübreleme gibi çalışmaların sonrasında; bağlarda filize yapılması, ölü kolların toplanması, üzüm salkımı düzeltilmesi, ilaçlaması, sulanması gibi çalışmalarla işçilerin mesaileri devam ediyor.

  Ücret komisyon tarafından belirleniyor

  Üzüm zamanı salkımlar standart hale getirildikten sonra üzümlerin kesimi ve kurutulması yılın dört mevsimi belirlenen plan dahilde tarım işçileri tarafından yapılıyor. Tarım alanlarında çalışan işçilerin yıllık çalışma ücretleri ise İlçe Ziraat Odası tarafından kurulan bir komisyon tarafından belirlenerek, işçilerin yevmiyeleri ödeniyor.

  Sarıgöl Ovasında yüzler gülüyor

  “Ovamız oldukça bereketli”

  Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, “Her yıl üzüm sezonu için işçi ücretleri komisyonu kurulur ve bu komisyon tarafından bir yıllık işçi ücretleri belirlenir. Açıklanan işçi ücreti fiyatlarına ayrıca dayıbaşı ücreti de eklenerek ilan edilmektedir. Sarıgöl Ovamız oldukça bereketli ve 4 mevsim tarım faaliyetlerinin devam ettiği bir bölgedir.” dedi.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.