DOLAR

32,5012

0.16%
EURO

34,8133

0.22%
ALTIN(gr)

2.488,10

1,06%
BİST 100

9565.69

1,06%
  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Son Dakika Zamlı Maaşlar…

  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Son Dakika Zamlı Maaşlar…

  ABONE OL
  4 Şubat 2024 17:01
  Belediye Çöpçü Maaşı 2024: Son Dakika Zamlı Maaşlar…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Türkiye’de son yıllarda yaşanan işsizlik problemi ve beraberinde yaşanan zorluklar, insanları daha kalıcı bir iş olarak görülen garanti işlere yöneltmiştir. Kalıcı, sürekli ve düzenli bir gelir sağlamak isteyen vatandaşlar belediye çöpçülüğünü yoğun olarak araştırıyor. Sizler için belediye çöpçü maaşı 2024 bilgilerini paylaşıyoruz!

  Belediye çöpçü alımı ve iş ilanlarını takip ederek şansınızı deneyebilir, size en yakın belediyede çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Belediye çöpçüsü maaşları ise oldukça iyi durumdadır. Güncel zamlı maaşları sizler için açıklıyoruz. İşte belediye çöpçü maaşları…

  Belediye Çöpçü Maaşı 2024’te Ne Kadar?

  Belediye Çöpçü Maaşları
  Belediye Çöpçü Maaşları

  Belediye çöpçülüğü maaşları işsiz vatandaşların gündeminde. Birçok kişi belediyede çalışmak isterken çöpçülük ya da temizlik işçiliği ise en çok araştırılan işlerden birisidir. Maaşları ise oldukça iyi durumda… Belediye çöpçü maaşları 2024 yılında gelen zamlardan sonra yeniden şekillendi. Güncel bilgileri sizler için sağladık.

  Belediye çöpçülerinin aylık kazancı kadro ve sözleşmeli – geçici personel olma durumuna göre değişiyor. Aşağıdaki bilgiler kadrolu personellerin maaşını ifade ederken sözleşmeli ya da geçici işçilik kapsamındaki çöpçülerin maaşı ise genelde asgari ücret tutarındadır.

  Belediye çöpçü maaşı 2024 yılında bazı belediyelere göre aşağıdaki gibidir:

  • Osmangazi Belediyesi Çöpçü Maaşları: 26.000 TL
  • Çankaya Belediyesi Çöpçü Maaşı: 25.000 TL
  • Esenler Belediyesi Çöpçü Maaş: 25.000 TL – 27.000 TL
  • Maltepe Belediyesi Çöpçü – Temizlik İşçisi Maaşları: 25.000 TL

  Belediye çöpçü maaşı son dakika gelişmeleriyle gelecek zam haberlerini takip ediyoruz. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için bu sayfayı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir: Şok Market Maaşları

  1- Belediye Temizlik İşçisi Maaşları

  Belediye çöpçü personeli maaşı haricinde temizlik işçiliği hakkında da maaş bilgisi verelim. Belediyeler, kendi bünyesinde yoğun olarak temizlik işçisi alımı yapmaktadır. Park ve bahçelerin, sokakların, caddelerin temizlenmesi amacıyla açılan bu kadro, maaş bakımından da merak ediliyor.

  Belediye çöpçü maaşına benzer şekilde temizlik işçilerinin maaşlarının da ortalama 17.002 TL – 27.000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Ancak belediye temizlik işçisi maaşları, belediyeler arasında farklılık gösterebileceğinden dolayı kendi belediyenize göre araştırma yapmanızda fayda bulunuyor.

  Belediyede Çöpçü Olma Şartları

  Belediye Çöpçüsü Maaşı
  Belediye Çöpçüsü Maaşı

  Belediyede çöpçü ya da temizlik işçisi olmak istiyorum diyen kişi sayısı artışa geçti. Bunun temel nedeni hem düzenli ve kalıcı bir iş arzusu hem de belediye çöpçü maaşının yüksek olmasıdır. Osmangazi, Çankaya, Esenler, Maltepe gibi belediyelerin maaşlarını sizler için açıkladık!

  Belediyede çöpçü olmak için belirlenen şartlar çok da kapsamlı değildir. Vasıfsız iş statüsünde sayılan çöpçülük, belediye personeli olarak yapılabilir. İlgili şartlar ise belediyelere göre değişmekle birlikte şu şekildedir:

  • Adli sicil kaydının temiz olması,
  • Askerlikle ilişiğin olmaması,
  • Uygun yaş aralığı (18-35),
  • Minimum ilkokul mezuniyet derecesi,

  gibi şartları sağladığınızda ilgili belediye insan kaynakları personelleri tarafından görüşmeye çağrılıyorsunuz. Görüşmeniz olumlu geçerse gerekli evrakları toplayıp teslim ettikten sonra belirtilen tarihte işe başlıyorsunuz. Şartlar arasında mesleki yeterlilik belgeleri de istenebilmektedir. Mesleki deneyime sahip kişilerin belediye çöpçü maaşı daha yüksek olacaktır.

  İlginizi çekebilir: Belediye Şoför Maaşı

  Belediyede Çöpçü Olmak İçin Gerekenler

  Belediye Çöp Personeli Maaşları
  Belediye Çöp Personeli Maaşları

  Belediye çöpçüleri ne kadar maaş alıyor sorularını öne çıkan belediyelere göre yanıtladık! Peki, belediyede çalışmak istiyorum diyen birçok kişinin araştırdığı bir konuya da yer verelim. Belediye personeli olmak isteyen binlerce vatandaş, belediyede çöpçü olmak için gerekenler nelerdir sorusunun yanıtını merak ediyor.

  Eğer belediye çöpçü maaşı sizin için cazipse, iş ilanlarını nereden takip edeceğinizi belirtiyoruz! Yapmanız gereken tek şey ise yukarıdaki şartları sağlamaktır. Belediye çöpçü alımı ilanlarını aşağıdaki adımlarla takip edebilirsiniz:

  • İŞKUR Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı sayfasına gidin.
  • Burada yer alan ilanları şehir ve ilçe bazlı olarak belediyelere göre inceleyebilirsiniz.
  • Kurum dışı alımlarda büro personeli, muhasebe, çağrı merkezi operatörü, güvenlik alımı, çöpçü temizlik personeli gibi birçok ilanı bulabilirsiniz.
  • Bulduğunuz ilanlarda başvuru şartları, detayları ve yeri – adresi belirtilmiş olacaktır.

  HATIRLATMA: Belediye çöpçü maaşı, bilinenin aksine alternatif pek çok vasıfsız işe göre oldukça yüksektir. Yukarıdaki bağlantıdan ilanları takip edin ve uygun bir ilan bulduğunuzda başvuru yapın.

  İlginizi çekebilir: Belediye Kepçe Operatörü Maaşı

  Belediye Çöpçü Çalışma Saatleri ve Şartları

  Belediye çöpçüsü maaşları bilgilerini araştıranlar aynı zamanda çalışma saatleri ve şartlarını da merak ediyor. Belediye çöpçülerinin çalışma şartları ve saatleri, tamamen görev yaptıkları belediyeye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel anlamda belediyelerin uygulamaları şu şekildedir:

  • Çöp toplama hizmetleri, belediye bünyesinde günde 3 vardiya olacak şekilde 7/24 gerçekleştirilir.
  • Bu nedenle belediye çöpçü çalışma saatleri günde 8 saat olacak şekilde belediye tarafından belirlenmektedir.
  • Çalışma şartları ise tahmin edeceğiniz üzere çok zordur. Ancak belediye çöpçü maaşı düşünüldüğünde birçok kişinin bu zorluğa katlanması söz konusu olabilir.

  Belediye çöpçüsü maaşları hakkında düşünceleriniz neler? Bizimle paylaşın, hemen yayınlayalım!

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.