DOLAR

32,5048

0.17%
EURO

34,8201

0.27%
ALTIN(gr)

2.484,28

0,91%
BİST 100

9549.49

0,91%
  Tavuk Çiftliği Kurmak 2024: Maliyet, Kazanç, Devlet Desteği…

  Tavuk Çiftliği Kurmak 2024: Maliyet, Kazanç, Devlet Desteği…

  ABONE OL
  18 Aralık 2023 13:59
  Tavuk Çiftliği Kurmak 2024: Maliyet, Kazanç, Devlet Desteği…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  İş kurmak istiyorum fikrim yok diyorsanız sizler için en kazançlı bir iş modelini anlatacağız: Tavuk çiftliği kurmak! Tavuk çiftlikleri, geçmişte olduğu gibi 2024 yılında da oldukça iyi kazançlar sağlıyor. Ancak elbette stratejik olarak doğru hamleler yapmanız da önemlidir. Tavuk çiftliği maliyeti ne kadar? Sizler için örnek hesap tablosu oluşturduk!

  Özellikle Banvit tavuk çiftliği kurmak istiyorum şeklinde araştırma yapan kişi sayısı çok fazla. Eğer yeterli sermayeniz varsa, tavuk çiftliğiyle beraber yumurta çiftliği kurmak da kazancınızı katlayacaktır. Tavuk çiftliği hibe ve devlet destekleri ile birlikte daha da karlı bir iş fikri olabilir. Süreç hakkındaki tüm bilinmeyenleri sizler için derledik…

  Tavuk Çiftliği Kurmak Hakkında

  Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?
  Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

  İş kurmak için yeteri kadar sermayeniz varsa en iyi seçeneklerden birisi tavuk çiftliği kurmak olacaktır. Üretim maliyetleri her ne kadar yüksek olsa da sağlamış olduğu kâr marjıyla beraber aylık ciddi miktarlar kazanabiliyorsunuz. Bu da tavuk çiftliği açmak için sıklıkla araştırmalar yapılmasını sağlıyor.

  Tavuk çiftliği kurmanın çeşitli avantajları olabilir. Ancak en önemli avantajı sadece et ürünü olarak değil, aynı zamanda ek birkaç farklı yöntemle yumurta satışı da yapabilmenizdir. Yani düzenli olarak gelir elde edebilmek için farklı alternatifleriniz çok fazla. Tavuk çiftliği kurmak 2024 yılında sağlanan hibe ve devlet destekleriyle beraber daha kârlı hale gelebiliyor.

  Öneri içerik: Patlayacak İş Fikirleri

  Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

  Etlik tavuk çiftliği kurma maliyeti, çiftliğinizdeki tavuk sayısı başta olmak üzere kapasite ekseninde değişecektir. Bu nedenle öncelikle nasıl bir iş yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında tavuk cinsinden arazi seçimine kadar tüm tercihlerinizi yapabilirsiniz.

  Tavuk çiftliği nasıl kurulur? Sürecin temel dinamiklerini sizlere anlatalım:

  • İlk olarak piyasa araştırması yapmanız gerekir. Pazar analizi, yapacağınız iş açısından çok önemlidir. Bulunduğunuz şehirde üretimi kime yapacağınızdan nasıl yapacağınıza kadar temel bilgileri bu şekilde elde edebilirsiniz.
  • Sonrasında üretim yapacağınız tavuk cinsini belirlemelisiniz. Bu aynı zamanda tavuk çiftliği kurmak için maliyetlerinizi de belirleyecektir.
  • Yumurtalık ya da etlik üretim yöntemi için farklı cinsler söz konusu olacaktır. Kaç adet tavuk alacağınıza karar verdikten sonra uygun koşullar için arazi ve kümes bulmanız gerekecektir.
  • Tüm süreci yasal prosedürlere uygun olarak yönetmek için ise mali müşavir ile anlaşarak şirket kuruluşundan vergilendirmeye kadar tüm süreci yönetin.
  • Sonrasında gerekli yerlere başvuru yaparak üretime başlayabilir, aktif olarak işinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

  Tavuk çiftliği kurmak 2024 yılında temel olarak bu şekilde yapılıyor. Ancak kapsamlı işler için farklı aşamalar da gerekebilecektir.

  Tavuk Çiftliği Kurma Maliyeti Ne Kadar?

  Tavuk Çiftliği Maliyeti
  Tavuk Çiftliği Maliyeti

  Tavuk çiftliği maliyetleri, tavuk cinsinden üretim kapasitesine kadar birçok faktöre göre belirlenir. Maliyetler, diğer iş modellerine göre biraz yüksek olsa da kazançların da yüksek olduğunu söyleyelim. Bu nedenle ortalama tahmin olarak vereceğimiz maliyetleri, kendi yapacağınız işe göre uyarlamanız önemlidir.

  Tavuk çiftliği kurma maliyeti ne kadar? Konuyla ilgili örnek tablomuz aşağıdaki gibidir:

  KapasiteMaliyet
  20.000 Kapasiteli Tavuk Çiftliği Kurmak750.000 TL – 1.000.000 TL
  30.000 Kapasiteli Tavuk Çiftliği Maliyeti1.250.000 TL – 1.500.000 TL
  50.000 Kapasiteli Tavuk Çiftliği Maliyetleri1.750.000 TL – 2.500.000 TL
  Tavuk çiftliği kurmak için ne kadar sermaye gerekiyor?

  Bu maliyetler tavuk sayısı, tavuk cinsi ve üretim kapasitesine bağlı bir şekilde tahmini olarak hesaplanmıştır. Daha kapsamlı işler için maliyetleriniz artış gösterebilecektir. Tavuk çiftliği kurmak, maliyet ve kazanç doğrultusunda en kârlı iş fikirlerinden birisi olabilir.

  İlginizi çekebilir: Ne İş Kurabilirim?

  Tavuk Çiftliği Kurmak ile İlgili Devlet Destekleri

  Türkiye’de tarım ve hayvancılığa yönelik devlet destekleri artırılmaktadır. KOSGEB aracılığıyla verilen destekler, belirli şartları sağlamanız halinde geçerli oluyor. Başvuru şartları ve diğer detaylar için KOSGEB Destekleri sayfasından bilgi alabiliyorsunuz.

  KOSGEB’in tavuk çiftliği kurmak ile ilgili doğrudan bu konuyu hedefleyen herhangi bir hibe ya da desteği bulunmuyor. Ancak destek listesini inceleyerek kendinize en uygun destek programını bulabilir ve başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

  Öneri içerik: Para Kazandıran İşler

  Tavuk Çiftliği Ne Kadar Kazandırır?

  Tavuk Çiftliği Kazancı
  Tavuk Çiftliği Kazancı

  Tavuk çiftliği kurmak ile ilgili olarak çokça merak edilen konulardan birisi de aylık kazançlardır. Tavuk çiftlikleri, üretim kapasitesinden satış stratejilerinize kadar birçok faktöre göre değişik oranlarda kazanç sağlar.

  Mevcut çiftliklerin ne kadar kazandığına yönelik yaptığımız araştırmalarda şu sonuçları elde ettik:

  • Tavuk eti ya da yumurtası satışı için ayrı kazançlar söz konusudur.
  • Her ikisi üretimi de gerçekleştirdiğiniz ortalama aylık kazançlar net olarak 50.000 TL’yi bulabiliyor.
  • Eğer satış yapacağınız müşteriler çoksa üretim kapasitesini artırarak daha fazla kazanç elde edebiliyorsunuz. Bu durumda üst aralık olarak kazançlar 100.000 TL’yi bulabilmektedir.

  Tavuk çiftliği kurmak 2024 yılında bu gibi süreçlere tâbidir. Deneyimlerinizi paylaşmak için yorumlar kısmını kullanabilir, görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.