DOLAR

32,5060

0.17%
EURO

34,8209

0.25%
ALTIN(gr)

2.486,52

1,00%
BİST 100

9538.91

1,00%
  Belediye Şoför Maaşı 2024: Otobüs Şoförü Maaşları

  Belediye Şoför Maaşı 2024: Otobüs Şoförü Maaşları

  ABONE OL
  4 Şubat 2024 15:38
  Belediye Şoför Maaşı 2024: Otobüs Şoförü Maaşları
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Şoförlük, günümüzde birçok kişinin mesleği olarak aktif bir şekilde icra ediliyor. İşsizlikle ile karşı karşıya kalan şoförler ise belediye çalışmak istiyorum diyerek otobüs şoförü maaşını merak ediyor. Belediye şoför maaşı 2024 bilgilerini sizler için derledik!

  Belediyede otobüs şoförü olmak için belediyelerin insan kaynakları birimlerine başvuru yapmanız gerekir. Birçok belediye, toplu taşıma hizmetleri için ayrı bir birim halinde hizmet verir. İzmir ESHOT, İstanbul İETT şoför maaşları ve daha fazlasını sizler için inceledik…

  Belediyede Şoför Olmak İçin Gerekenler

  Belediye şoför alımı iş ilanlarına baktığımızda bu mesleğe adım atabilmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Belediye otobüs şoförü maaşı bilgilerine geçmeden önce ilgili kariyer ve pozisyonun şartlarını incelemek istiyoruz. Aşağıdaki bilgiler de en az belediye şoför maaşı kadar önemli olarak kabul edilmelidir.

  Belediyede şoför olmak için gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Alım ilanlarında belirlenen yaş şartlarını taşımak (18-35),
  • Askerlikle ilişiğinin olmaması,
  • Kullanılacak araca ait ilgili ehliyetin bulunması,
  • Görev yapılacak araçla ilgili sürüş deneyiminin bulunması,
  • Adli sicil kaydının temiz olması,
  • Sağlık şartlarının yerine getirilmesi.

  Belediye şoför iş ilanlarında bu şartların olduğunu görüyoruz. Ancak bazı özel şoför kadroları için farklı şartlar da aranabilmektedir. Şimdi belediye şoför maaşları 2024 bilgilerini inceleyelim…

  Öneri içerik: Belediye Çöpçü Maaşı

  Belediye Şoför Maaşı 2024’te Ne Kadar?

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları

  Belediye otobüs şoförü maaşları başta olmak üzere makam şoförü, alt kuruluşların personel servisi şoförlüğü gibi farklı kadrolar için de maaş bilgileri söz konusudur. Bu nedenle belediye şoför maaşları incelemesinde farklı kadroları da değerlendireceğiz.

  Belediye şoför maaşı 2024 bilgileri henüz açıklanmasa da güncel olarak aşağıdaki maaşlar söz konusudur:

  BelediyelerMaaşları
  İzmir ESHOT Şoför Maaşları27.500 TL – 35.000 TL
  İstanbul Belediye Şoförü Maaşı30.000 TL – 37.500 TL
  Belediye Makam Şoförü Maaşları30.000+ TL
  Belediye Servis Şoförü Maaşı20.000+ TL
  Belediye Şoför Maaşı (Ortalama)17.002 TL – 37.500 TL
  Belediye şoförleri ne kadar maaş alıyor?

  NOT: Burada yer alan veriler, tahmini bilgilere dayanarak oluşturulmuştur. Görev yapan personelin deneyim süresi, kadro ve pozisyonu, ek tazminat ücretleri, görev yapılan yer ve medeni durum gibi bilgilerine göre farklı maaşlar söz konusu olabilecektir.

  Belediye şoförleri ne kadar kazanıyor sorusunun yanıtı bu şekildedir. Maaşlar, diğer işçi pozisyonlarının oldukça üzerindedir. Bu nedenle belediyede şoför olmak isteyen binlerce kişi iş başvurusu için de araştırmalar yapmaktadır. Bu konuya da değindik. Belediye şöförü maaşları için detaylı inceleyelim.

  Öneri içerik: Belediye Otobüs Şoförü Maaşı

  1- İzmir ESHOT Şoför Maaşları

  Belediye Şoför Maaşı
  Belediye Şoför Maaşı

  Belediyede otobüs şoförü olmak denilince akla ilk olarak İzmir’in ESHOT Genel Müdürlüğü gelmektedir. ESHOT, İzmir geneli için toplu taşıma hizmeti veren belediyeye bağlı bir firmadır. ESHOT otobüs şoförü maaşları ise diğer belediyelere göre oldukça iyi durumdadır.

  İzmir belediye şoför maaşı ESHOT için aşağıdaki gibidir:

  • ESHOT’ta çalışmaya başlayan otobüs şoförleri, ortalama olarak 27.500 TL gibi bir ücretle göreve başlıyorlar.
  • Daha sonra deneyim süresi ve kariyer gelişimlerine bağlı olarak bu rakam 35.000 TL’lere kadar çıkabilmektedir.

  2- İETT Şoför Maaşı

  İstanbul toplu taşıma hizmeti için İETT maaşları söz konusu olacaktır. İETT otobüs şöförü maaşları, genel olarak İzmir ile benzerdir. Detaylı bilgilere göz atalım…

  İstanbul belediye şoför maaşı İETT için aşağıdaki gibidir:

  • İETT bünyesinde işe başlayan otobüs şoförleri ortalama olarak 30.000 TL aylık alıyor.
  • Sonraki aşamalarda kariyer gelişimi ve deneyim süresine bağlı olarak aylık ücretler 37.500 TL’leri bulabiliyor.

  Belediyede şoför maaşlarını inceledik. Peki, belediyede şoför olarak işe nasıl girilir? Neler yapmanız gerekiyor? Alım var mı? Konuyla ilgili tüm detayları listeledik…

  Belediye Şoför Alımı Var Mı?

  Belediye Şoför Maaşları
  Belediye Şoför Maaşları

  Belediye şoför maaşı, genellikle belediyelere ve görev yapılan araca göre değişiklik göstermektedir. Buna göre makam şoförlüğü ve otobüs şoförlüğü için ayrı gerekliliklerin taşınmazı gerekir.

  Peki, güncel olarak belediye şoför alımı var mı? Bu konuyu inceleyelim. Belediyeler, şoför alımlarını kendi web sitelerinden duyurabileceği gibi ek olarak İŞKUR üzerinden de ilan yayınlayabiliyorlar. Bu nedenle sürekli olarak belediye şoför alımı ilanlarını kontrol etmeniz önerilir.

  İŞKUR’un kurum dışı kamu işçi alım sayfasında farklı belediyelere ve belediyelerin alt kuruluşlarına ait çeşitli pozisyonlarda ilanlar yayınlanmaktadır. Güncel olarak İŞKUR web sitesinden takip edebilirsiniz.

  Öneri içerik: Belediye Kepçe Operatörü Maaşı

  Belediye Şoför İş İlanları

  Belediye şoför maaşı 2024 yılı için belirlenmese de, Ocak ayı itibariyle zam oranlarının açıklanması bekleniyor. Güncel maaşlar sizin için uygunsa, başvuru için aşağıdaki iş ilanı ve kariyer sayfalarını sizlere önerebiliriz.

  İzmir, İstanbul ve Ankara için belediye şoför iş ilanları dâhil tüm başvuru işlemlerini aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz:

  Belediye şoför maaşları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmak için YORUMLAR sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.