DOLAR

32,5074

0.18%
EURO

34,8264

0.28%
ALTIN(gr)

2.489,48

1,12%
BİST 100

9547.84

1,12%
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: İzmir ESHOT – İETT

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: İzmir ESHOT – İETT

  ABONE OL
  4 Şubat 2024 21:31
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: İzmir ESHOT – İETT
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Belediyede otobüs şoförü olarak çalışan kişiler, gerek çalışma şartları gerekse de maaşlar bakımından birçok avantaja sahip oluyor. Belediyede otobüs şoförü olmak isteyen kişiler ise genellikle maaşları araştırmaktadır. Belediye otobüs şoförü maaşı 2024’te zam oranlarına göre ne kadar oldu? Güncel bilgileri sizler için derledik…

  Belediye otobüs şoförü maaşları 2024’te, geçmiş yıllara benzer şekilde deneyim süresi, belediye protokolleri ve diğer faktörlere göre belirlenmektedir. Peki, belediye otobüs şoförü nasıl olunur? Kaç saat çalışır? Merak edilen tüm soruları yanıtladık. İşte detaylar!

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları
  Belediye Otobüs Şoförü Maaşları

  2024 yılının gelmesiyle birlikte kamu ve özel sektörde çalışan binlerce kişi, zamlı maaşları merak etmektedir. Belediye otobüs şoförü maaşı da zamlı haliyle merak edilen konu başlıklarından birisi. Belediyede otobüs şoförü olarak çalışan personeller, maaş bakımından oldukça yüksek avantajlara sahiptir.

  Asgari ücrete gelen %49’luk zam ve beraberinde memurlara gelen %49,25’lik zam sonrasında güncel maaş bilgileri araştırılıyor. Sizler için belediye otobüs şoförü maaşları için ortalama bilgileri sağladık. İzmir ESHOT, İETT şoför maaşları gibi tüm alternatifleri öğrenebilirsiniz.

  Öneri içerik: Belediye Şoför Maaşı

  Belediye Otobüs Şoförü Maaşı 2024: Büyükşehir Belediyeleri

  Belediyede otobüs şoförü olan kişiler, maaş olarak belediyelere göre farklı rakamlar almaktadır. Özellikle İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde toplu taşıma hizmeti veren alt kuruluşlar, maaşlarda iyileştirmeye gitmektedir. Belediye otobüs şoförü maaşları hakkında en güncel bilgileri aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

  Belediye otobüs şoförü maaşları, büyükşehir belediyelerine göre değişiklik gösterse de neredeyse Türkiye’deki tüm belediyeler için ortalama olarak aynıdır. Bu nedenle aşağıda İstanbul, İzmir, Ankara Büyükşehir Belediyeleri için açıklanana bilgileri diğer belediyeler için de düşünebilirsiniz.

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 yılında İzmir ESHOT, İETT ve Ankara Büyükşehir Belediyesi için aşağıdaki gibidir:

  Belediye & KurumMaaş
  İzmir ESHOT Şoför Maaşları27.500 TL – 35.000 TL
  İETT Şoför Maaşı30.000 TL – 37.500 TL
  Ankara Belediye Otobüs Şoförü Maaşı27.500 TL – 35.000 TL
  Otobüs Şoförü Maaşları (Ortalama)25.000 TL – 35.000 TL
  Belediyede çalışan otobüs şoförleri ne kadar kazanıyor?

  Belediye otobüs şoförü maaşları için büyükşehir belediyelerine göre farklı alternatifler söz konusudur. Belediyeler, işçi sendikalarıyla özel sözleşme ve anlaşma protokolleri düzenleyerek farklı zam oranları uygulayabilecektir. Bu nedenle en güncel bilgileri öğrenmek için bu sayfayı takip etmeniz önemlidir.

  İzmir toplu taşıma hizmeti ESHOT şirketi aracılığıyla verilmektedir. ESHOT şoför maaşları ve diğer bilgileri aşağıdaki başlıklarla detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  1- İzmir ESHOT Şoför Maaşları

  İzmir’de otobüs şoförü olarak çalışmak için en önemli alternatiflerden birisi ESHOT’tur. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin alt kuruluşlarından birisi olan ESHOT şoför maaşı bakımından en iyi seçenekleri sunan şirketlerden birisidir. Bu nedenle belediye otobüs şoförü maaşı ESHOT için ayrıca incelenmelidir.

  İzmir ESHOT otobüs şoförü maaşları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Zam oranları her ne kadar açıklanmasa da yeni yapılacak protokollerle birlikte ESHOT bünyesinde göreve başlayan bir otobüs şoförünün en az 27.500 TL maaş alması beklenmektedir.
  • Deneyim süresi, ek tazminat ve mesai ücreti gibi farklı faktörlere göre en yüksek maaş 35.000 TL’yi bulabilecektir.

  Önerilen içerik: Ambulans Şoförü Maaşları

  2- İETT Şoför Maaşı 2024

  İETT Otobüs Şoförü Maaşları
  İETT Otobüs Şoförü Maaşları

  İstanbul’da toplu taşıma hizmeti ise İETT aracılığıyla verilmektedir. İETT şoför maaşları ise İzmir ESHOT ile benzerdir. Ortalama maaşlar aynı düzeyde olsa da güncel zam oranlarına göre değişiklik olabilecektir.

  İstanbul belediye otobüs şoförü maaşı güncel olarak şu şekildedir:

  • İETT bünyesinde işe başlayan bir otobüs şoförü ortalama olarak 30.000 TL maaş alır.
  • Bu maaşlar çeşitli faktörlere göre 37.500 TL’yi bulabilir.

  3- Ankara Büyükşehir Belediyesi Otobüs Şoförü Maaşları

  Ankara belediye otobüs şoförü maaşı, diğer belediyelere göre biraz daha düşük olsa da çok bir fark bulunmaz. İşçi sendikaları ve belediyeler arasında imzalanacak sözleşmelere göre güncel rakamın daha da artması beklenmektedir.

  Ankara Büyükşehir Belediyesinde otobüs şoförü maaşı ortalama olarak şu şekildedir:

  • ABB bünyesinde otobüs şoförü olarak çalışan kişiler ortalama 27.500 TL ile işe başlar.
  • Bu rakam birçok faktöre göre 35.000 TL’ye kadar çıkabilir.

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 bilgileri bu şekildeydi. Maaşlar, ilgili personelin kişisel mesleki deneyim ve becerilerine göre değişiklik gösterebilecektir. Son olarak belediye otobüs şoförü olmak için ne gerekir sorusunu yanıtlayalım.

  İlginizi çekebilir: Belediye Kepçe Operatörü Maaşı

  Belediye Otobüs Şoförü Nasıl Olunur?

  Otobüs Şoförleri Ne Kadar Kazanıyor?
  Otobüs Şoförleri Ne Kadar Kazanıyor?

  Otobüs şoförlüğü mesleğine sahip kişiler belediye bünyesindeki şirketlerde çalışarak daha güvenilir yerleri tercih etmeye yöneliyor. Peki, belediyede otobüs şoförü nasıl olunur? Sizler için aşama aşama tüm detayları aktardık:

  • İlk olarak otobüs şoförü olabilmek için gerekli tüm kurs, sertifika, ehliyet gibi belgeleri ve süreçleri tamamlamanız gerekiyor.
  • Gerekli ehliyete ve diğer unsurlara sahip olduktan sonra İŞKUR ya da belediyelerin kariyer web sayfaları aracılığıyla iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz.
  • Size uygun bir ilan bulduğunuzda doğrudan form aracılığıyla başvuru yapabileceğiniz gibi ilgili belediyelerin insan kaynakları birimleri ile de iletişime geçebilirsiniz.
  • Sonrasında mülakat ve yüz yüze görüşme aşamalarını başarıyla tamamlamanız gerekiyor.
  • Tüm bu süreci aktif olarak tamamladıktan sonra belediyede otobüs şoförü olarak işe başlayabilirsiniz.

  Belediye otobüs şoförü maaşı 2024 bilgileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar halinde bildirin, son dakika gelişmelerinden haberdar olun! 🙂

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.