DOLAR

32,3607

0.17%
EURO

34,4602

-0.71%
ALTIN(gr)

2.437,27

-0,95%
BİST 100

9814.19

-0,95%
  Jako Papağan Fiyatları 2024: Satılık Jako Fiyatı

  Jako Papağan Fiyatları 2024: Satılık Jako Fiyatı

  ABONE OL
  5 Ocak 2024 21:39
  Jako Papağan Fiyatları 2024: Satılık Jako Fiyatı
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Jako papağan fiyatları 2024 yılında çokça araştırılıyor. Hayvan sahiplenmek isteyen papağan severler, ilk olarak gri papağan olarak isimlendirilen Jako papağanı fiyatını merak ediyor. Jako papağanların fiyatları, ilgili türün nadir bulunmasından dolayı genel olarak yüksektir. Güncel fiyatları inceledik…

  Satılık Jako fiyatları, her ne kadar alım satım için yasak bir konu olsa da kişiler fiyat bilgilerini merak edebilmektedir. Burada yer alan fiyat listeleri de okuyucuları bilgilendirme amacı taşımaktadır. Bu nedenle hayvan satın almadan önce sahiplenme anlayışıyla hareket etmeniz önerilir. Fiyatları detaylı olarak inceleyelim…

  Jako Papağanı Fiyatı Kaç TL?

  Gri papağan olarak da bilinen Jako, Afrika kökenli papağanlardan birisi olarak çokça seviliyor. Gri papağan fiyatları ise bu nedenle çokça araştırılmaktadır. Jako satın alacağınız zaman öncesinde fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu nedenle sizler için Jako papağan fiyatları listesini hazırladık.

  Yavru Jako papağan fiyatları uygun gibi gözükse de genel olarak ilgili papağan türü, diğer kuş cinslerine göre pahalıdır. Bunun asıl nedeni Türkiye’de nadir bulunan papağan türlerinden birisi olmasıdır. Jako papağan sahiplendirme ücretsiz olarak gerçekleştirilebilse de kişiler bu yolu çok tercih etmiyor. Bu nedenle fiyat bilgilerini öğrenmeniz gerekebilir.

  Öneri içerik: Muhabbet Kuşu Fiyatları

  Jako Papağan Fiyatları 2024: Yavru Jako Fiyatı

  Jako Papağanı Fiyatı
  Jako Papağanı Fiyatı

  Jako papağanı fiyat bakımından üst düzey bir kuş türüdür. Konuşabilmesi, uzun yaşaması, taklit yeteneğinin çok fazla olması gibi önemli özellikleriyle birçok hayvan severin takibinde olan Jako fiyatlarını sizler için inceledik.

  Jako papağan fiyatları 2024 yılı için güncel olarak aşağıdaki gibidir:

  TürFiyat
  Jako Papağanı Fiyatları15.000 TL – 20.000 TL
  Taklit Yeteneği Gelişmiş Jako Fiyatı20.000+ TL
  Gri Papağan Fiyatları15.000 TL
  Yavru Jako Papağan Fiyatları8.000 TL – 10.000 TL
  Jako papağanı ne kadar?

  Jako papağan fiyatları Sahibinden ya da diğer satış platformlarında bu şekildedir. Ancak ücretsiz sahiplenme şansınızın olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca ülkemizde Jako papağan alım satımı da yasaktır. Bu nedenle ticari faaliyet olarak bu işi gerçekleştiremezsiniz.

  Şimdi detayları inceleyelim…

  1- Yavru Jako Papağan Fiyatları

  Yavru jakolar, gerek sevimli yapısı gerekse de iyi bir bakım ile kolayca eğitilebilmesi nedeniyle sıkça tercih edilir. Jako papağan fiyatları yavru için oldukça uygundur. Ancak diğer papağan türleriyle kıyaslandığında pahalıdır diyebiliriz. Güncel fiyat bilgileri ise aşağıdaki gibidir…

  Yavru Jako papağanı fiyatı ortalama olarak şu şekildedir:

  • Yavru jakolar, satıcıların belirlediği fiyatlara göre değişse de ortalama olarak 8.000 TL – 10.000 TL arasındadır.

  2- Gri Papağan Fiyatları

  Jako Papağanı Ne Kadar?
  Jako Papağanı Ne Kadar?

  Satılık Jako fiyatları incelemesinde yetişkin olan tüm türler için “gri papağan” tanımlaması yapabiliriz. Jako papağanı fiyatları genel anlamda yüksek olarak ön plana çıkmaktadır. Ancak ücretsiz sahiplenme avantajıyla bu kuş türünü evinizde besleyebilirsiniz.

  Gri Jako papağan fiyatları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Jako papağanları fiyat olarak 15.000 TL – 20.000 TL arasında alıcı bulmaktadır.
  • Ancak özellikle taklit yeteneği gelişmiş, çok fazla kelime konuşabilen, hatta cümle kurabilen, yani özetle farklılaşan jakolar ise ortalama olarak 25.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılabilir.
  • Jako papağanı kafes fiyatları ise ortalama olarak 2.500 TL’dir.

  Şimdi Jako papağanının neden pahalı olduğunu daha detaylı olarak aktaralım…

  Jako Papağanların Fiyatları Neden Pahalı?

  Papağan fiyatları, ilgili kuş türünün nadir bulunabilirliği, özellikleri, yaşam süresi ve bakım özellikleri gibi birçok faktör dikkate alınarak belirlenmektedir. Bu faktörleri dikkate aldığımızda Jako papağanı fiyatlarının pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Peki, Jako papağan fiyatları neden pahalı? Bu konuyu daha detaylı inceleyelim:

  • Jako papağanı, Afrika kökenli bir kuş türüdür. Ülkemizde bu kuş türünün varlığı sınırlı sayıda olduğundan dolayı nadir bulunabilir bir yapıdadır. Bu nedenle fiyatları daha yüksektir.
  • Jako papağan türü, diğer türlere göre daha fazla kelime konuşabilir. Hatta 3 – 4 kelimelik cümleler kurabilir. Taklit yetenekleri aşırı gelişmiştir. Tüm bu eğlenceli özellikler, fiyatların yükselmesini sağlıyor.
  • Jako papağanı, diğer kuş türlerine göre daha uzun ömürlüdür. Fiyatların pahalı olmasının bir nedeni de budur.
  • Jako papağanı eğitilmesi kolay olan bir papağan türüdür. Yani kısa süreler içerisinde konuşmayı öğretebilir, çeşitli taklitlerle eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

  Jako Papağanı Özellikleri

  Jako Papağanı Kaç TL
  Jako Papağanı Kaç TL

  Jako papağan fiyatları 2024 bilgileri haricinde ilgili kuş türünün özelliklerini sıralayalım. Jako papağanı özellikleri şu şekildedir:

  • Anavatanı Afrika olarak belirtilebilir. Özellikle Fil Dişi, Kenya, Kongo gibi ülkelerde yaygındır.
  • Ağırlıkları ortalama 500 gramdır. Kanatların açılmış haliyle boyu 50 santimi bulabilir.
  • Gri renkli olsalar da kuyrukları kırmızıdır.
  • Çok zeki olduklarından dolayı düzenli eğitim ile 1000 civarında kelime konuşabilirler.
  • Konuşma yeteneği diğer kuşlara göre daha iyi iken taklit yeteneği ise muazzam derecede gelişmiştir.
  • Sahiplerine çok bağlıdırlar. Güvende hissettikleri yerde olmak isterler. Yabancıları sevmezler.
  • Yaşam süreleri ise ortalama olarak 65 – 70 yıldır.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.