DOLAR

32,5012

0.16%
EURO

34,8133

0.22%
ALTIN(gr)

2.488,10

1,06%
BİST 100

9565.69

1,06%
  Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024: Show Jumbo, Rainbow, Albino

  Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024: Show Jumbo, Rainbow, Albino

  ABONE OL
  5 Ocak 2024 14:55
  Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024: Show Jumbo, Rainbow, Albino
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Muhabbet kuşu, dünyada en çok evcilleştirilen (cennet papağanı ile birlikte) papağan türlerinden birisidir. Günümüzde birçok hayvan sever, evinde muhabbet kuşu bakmakta ve beslemektedir. Her ne kadar sahiplendirme sisteminin aktif olarak işlemesi gerekse de birçok noktada muhabbet kuşu alım satımı yapılıyor. Peki, muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? Güncel bilgileri derliyoruz…

  Muhabbet kuşu fiyatı, ilgili canlının türü, yaşı ve özelliklerine göre belirlenmektedir. Muhabbet kuşları fiyatları bakımından diğer papağan türlerine göre daha uygundur. Bu içerikte Jumbo ve Rainbow gibi en pahalı muhabbet kuşu fiyatlarına dair bilgi edineceksiniz. Ek olarak yavru muhabbet kuşu fiyatıyla ilgili de bilgiler paylaştık. İşte detaylar…

  Muhabbet Kuşu Fiyatı Ne Kadar?

  Muhabbet kuşu satın almayı düşünen birçok kişi fiyatları araştırmaktadır. Konuşan muhabbet kuşu fiyatı, diğer türlere göre biraz daha pahalı olsa da fiyatların genel anlamda uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu konuda önceliğiniz her zaman sahiplenme üzerine olmalıdır. Bu nedenle muhabbet kuşu fiyatlarını araştırmadan önce sahiplendirme kuruluşlarını inceleyin.

  Satılık muhabbet kuşu ilanlarında Jumbo ve Rainbow ağırlıklı olmak üzere pek çok türe rastlıyoruz. Bu türler arasında fiyat farklılıkları olduğu gibi genel işleyiş açısından da farklılıklar bulunmaktadır. Ayrıca muhabbet kuşu kafes fiyatlarını da inceledik. İşte tüm detaylar…

  Muhabbet Kuşu Fiyatları 2024: Sahibinden Satılık

  Muhabbet Kuşu Fiyatı
  Muhabbet Kuşu Fiyatı

  Sahibinden satılık muhabbet kuşu fiyatı, ülkemizde birçok hayvan severin araştırdığı konuların başında geliyor. Ülkemizde yasak olmasına rağmen hayvan ticareti yapanlar da mevcut. Ancak konuyla ilgili sağladığımız tüm bilgiler, bilgilendirme amacı gütmektedir. Yani hayvan satın almayı düşünmeden önce sahiplenmeyi araştırmalısınız.

  Muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında güncel olarak şu şekildedir:

  Muhabbet Kuşu TürüFiyat
  Show Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatı750 TL – 2.000 TL
  Rainbow Muhabbet Kuşu Fiyatları750 TL – 2.000 TL
  Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatı250 TL – 750 TL
  En Pahalı Muhabbet Kuşu (Albino)2.000 TL – 3.000 TL
  Muhabbet kuşları kaç TL?

  Muhabbet kuşlarının fiyatları bu şekilde olsa da satıcı ilanları arasında fiyat farklılıkları olabilmektedir. Bu nedenle satın alım işleminden hemen önce piyasayı iyi bir şekilde araştırmanız önerilmektedir.

  NOT: Burada yer alan tüm fiyat bilgileri, okuyucuları bilgilendirme amacıyla yansıtılmıştır. Evcil hayvan alım satımında yasal prosedürlere uyum sağlamak önceliğiniz olmalıdır.

  1- Show Jumbo Muhabbet Kuşu Fiyatı

  Ülkemizde en popüler muhabbet kuşu türlerinden birisi Show Jumbo’dur. Jumbo muhabbet kuşu fiyatı bakımından oldukça uygundur. Ancak yine de sahibinden satılık ilanlarını detaylı olarak incelemeniz gerekebilir.

  Show Jumbo muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Jumbo muhabbet kuşu ortalama olarak 750 TL – 2.000 TL arasında fiyatlara sahiptir.

  2- Rainbow Muhabbet Kuşu Fiyatları

  Bir diğer önemli ve popüler muhabbet kuşu türlerinden birisi de Rainbow’dur. Gökkuşağı papağanı olarak ifade edilen bu kuş türü, evcilleştirme açısından büyük avantajlar sağlar. Fiyat bakımından ise en uygun seçeneklerden sadece birisidir.

  Rainbow muhabbet kuşu fiyatı 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Rainbow (Gökkuşağı) muhabbet kuşu ortalama olarak 750 TL – 2.000 TL arasında fiyata sahiptir.

  3- En Pahalı Muhabbet Kuşu Ne Kadar?

  En Pahalı Muhabbet Kuşları Fiyatları
  En Pahalı Muhabbet Kuşları Fiyatları

  En pahalı muhabbet kuşu türleri, Türkiye açısından nadir bulunma derecesine göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde Albino muhabbet kuşu, en pahalı türlerden birisidir. Fiyatları da Albino muhabbet kuşu fiyatları açısından inceleyeceğiz.

  En pahalı muhabbet kuşu ne kadar sorusunun yanıtı şu şekildedir:

  • Albino muhabbet kuşu fiyatı ortalama olarak 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir.

  4- Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatı

  Yavru muhabbet kuşları ise bakım ve diğer özellikler açısından daha fazla çaba gerektirir. Bu nedenle fiyatları daha uygun görülüyor.

  • Yavru muhabbet kuşu fiyatları 2024 yılında ortalama olarak 250 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

  BONUS: Muhabbet Kuşu Kafes Fiyatları

  Muhabbet Kuşu Ne Kadar?
  Muhabbet Kuşu Ne Kadar?

  Muhabbet kuşu satın alacağınız zaman yem ve kafes gibi önemli giderleriniz olacaktır. Yem fiyatları genel olarak çok uygunken kafes fiyatları için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Muhabbet kuşu kafes fiyatının pahalı olması, insanların ikinci el seçeneklere yönelmesini sağlıyor. Fiyat bilgileri ise şu şekildedir:

  • Muhabbet kuşu kafes fiyatları ortalama olarak 250 TL ile 2.000 TL arasında değişiyor.

  Öneri içerik: Küçük Tüp Fiyatları

  Muhabbet Kuşu Kaç Yıl Yaşar?

  Muhabbet kuşu fiyatları 2024 bilgilerini inceledik. Son olarak konuyla ilgili çok merak edilen bir soruyu yanıtlayalım: Muhabbet kuşu kaç yıl yaşar? İşte konuya dair bilgiler…

  • Muhabbet kuşlarının yaşam süresi, bakım kalitesi, beslenme ve yaşam şartları açısından değişiklik gösterebilmektedir.
  • Buna göre muhabbet kuşlarının ömrünün 5 yıl ile 8 yıl arasında olduğunu söyleyebiliriz.
  • Ancak bu veriler ortalamaları ifade etmektedir. Yani düzensiz bakım ile 5 yıl yaşayamayan muhabbet kuşları olabileceği gibi iyi bir bakım ile 8 yıldan fazla yaşayan muhabbet kuşu da olabilmektedir.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.