DOLAR

32,3607

0.17%
EURO

34,4602

-0.71%
ALTIN(gr)

2.437,27

-0,95%
BİST 100

9814.19

-0,95%
  Kule Vinç Operatörü Maaşları 2024: Ne Kadar Oldu?

  Kule Vinç Operatörü Maaşları 2024: Ne Kadar Oldu?

  ABONE OL
  3 Ocak 2024 17:20
  Kule Vinç Operatörü Maaşları 2024: Ne Kadar Oldu?
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Kule vinç operatörü maaşları 2024 yılında meslek mensupları ve bu mesleğe geçiş yapmak isteyen kişiler tarafından çokça araştırılıyor. Özellikle asgari ücrete gelen %49 zam sonrasında vinç operatörü maaşının daha çok merak edildiğini söyleyebiliriz. Kule vinç maaşları hakkında tüm detayları sizler için derledik…

  Kule vinç operatörü maaşı, kişinin mesleki becerilerine ek olarak deneyim süresi ve çalıştığı şirketin maaş politikalarına göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda Hiyap operatörü olarak da bilinen kule vinç operatörleri ne kadar kazanıyor? Detayları incelemeye başlayalım…

  Kule Vinç Operatörü Maaşı Ne Kadar?

  Kule vinç operatörleri, liman, mobil ve daha birçok farklı alanda görev alabilirler. Güncel maaşları ise asgari ücrete gelen zamla birlikte değişmiştir. Vinç operatörü maaşları ne kadar oldu? Bu konuyu derinlemesine inceleyeceğiz…

  Hiyap operatörü maaşları, genel olarak kişinin deneyim süresi ve becerileriyle alakalı olarak belirlenir. Ayrıca ekonomik koşullar içerisinde maaşlara yapılan zamlar da bir diğer etkileyici unsurdur. Liman, mobil vinç operatörü maaşları ne kadar oldu? Detayları inceleyelim…

  Öneri içerik: Belediye Kepçe Operatörü Maaşları

  Vinç Operatörü Maaşları 2024: Tüm Kadrolar

  Vinç Operatörü Maaşı
  Vinç Operatörü Maaşı

  Kule vinç maaşları liman, Hiyap, mobil gibi farklı birçok kategoriye göre değerlendirilebilir. %49 oranındaki asgari ücret zammından sonra maaşlar merak edilse de kule vinç operatörlerinin asgari ücretin çok üzerinde maaş aldığını söyleyebiliriz. Genel olarak maaş seviyesi iyi olsa da iyileştirme bekleyen personeller de mevcuttur.

  Kule vinç operatörü maaşları 2024 yılında şu şekildedir:

  KadroMaaş
  Liman Vinç Operatörü Maaşı30.000 TL
  Mobil Vinç Operatör Maaşları27.000 TL
  Hiyap Vinç Operatörü Maaşları30.000 TL
  Kule vinç operatörleri ne kadar kazanıyor?

  Kule vinç operatörü maaşı ortalama olarak bu şekilde olsa da çalıştığınız şirkete ve diğer faktörlere göre farklı maaşlar söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle buradaki bilgileri ortalama rakamlar olarak kabul etmeniz önemlidir.

  1- Liman Vinç Operatörü Maaşları

  Limanlarda görev alan vinç operatörleri, genel olarak meslekle alakalı en iyi maaşlardan birisini almaktadır. Güncel olarak maaş skalası geniş olsa da ortalama rakamların oldukça iyi seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

  Liman vinç operatörü maaşları 2024 yılında ortalama olarak şu şekildedir:

  • Liman vinç operatörleri başlangıç aşamasında düşük maaş alsalar da deneyim kazandıkça ortalama 30.000 TL gibi maaşlara ulaşabiliyorlar.

  2- Mobil Vinç Operatörü Maaşı

  Genellikle inşaat ya da şantiye gibi alanlarda gezici vinç olarak kullanılan mobil vinçleri yöneten kişiler, mobil vinç operatörü olarak adlandırılıyor. Mobil vinç operatörleri, maaş olarak diğer alternatif kadrolara göre biraz daha düşük ücret alıyorlar. Ancak genel olarak asgari ücret ile kıyaslandığında maaşların çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

  Mobil vinç operatörü maaşları ortalama olarak aşağıdaki gibidir:

  • Mobil vinç operatörlerinin maaşı birçok faktöre göre değişse de ortalama olarak 27.000 TL civarındadır.

  3- Hiyap Operatörü Maaşları

  Vinç Operatörleri Ne Kadar Maaş Alıyor
  Vinç Operatörleri Ne Kadar Maaş Alıyor

  Hiyap operatörleri, aslında kule vinç görevlileri ile ilgili bir terim olarak ifade edilebilir. Bu nedenle ortalama maaş bilgilerini bu başlık altında paylaşacağız. Hiyap vinç operatörü maaşları, kişilerin deneyim süresine bağlı olarak değişebilir.

  Hiyap kule vinç operatörü maaşları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Hiyap operatörü maaşı genellikle 30.000 TL civarındadır. Ancak çalıştığınız şirkete ve diğer faktörlere göre maaşlar değişiklik gösterebilecektir.

  Görüldüğü üzere vinç operatörü maaşı 2024 yılında da oldukça iyi seçeneklere sahip ve büyük avantaj sağlıyor. Peki, kule vinç operatörü nasıl olunur? İşte yanıtı…

  İlginizi çekebilir: Belediye Şoförü Maaşı

  BONUS: Kule Vinç Operatörü Nasıl Olunur?

  Mobil Vinç Operatörü Maaşları
  Mobil Vinç Operatörü Maaşları

  Kule vinç operatörü olmak için şartlar, tüm şirketler tarafından aranan, genel geçer şartlara ek olarak bazı özel şartları da içeren bir kıstastır. Bu nedenle tüm şartları yerine getirmeniz, iş ilanları aracılığıyla yapacağınız başvurulardan olumlu dönüş alma şansınızı artıracaktır.

  Kule vinç operatörü nasıl olunur sorusunun güncel yanıtı aşağıdaki gibidir:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • İşitme ve görme ile alakalı bir sağlık sorununun olmaması,
  • İş güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak,
  • “İş Makineleri ve Operatörlük” eğitimini başarıyla tamamlamak,
  • MEB onaylı sertifika sahibi olmak,
  • Kule Vinç Operatörlüğü belgesine sahip olmak,
  • Fiziksel şartlara uygunluk,
  • Şirketlerin belirleyeceği özel şartlara uyum sağlamak.

  Şartlar bu şekildedir. Ancak kule vinç operatörü olabilmek için genellikle ilgili eğitimi almak, sonrasında sınava girerek MEB onaylı sertifika almak ve “Kule Vinç Operatörlüğü” belgesine sahip olmak yeterlidir.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.