DOLAR

32,5370

0.19%
EURO

34,8246

0.28%
ALTIN(gr)

2.487,17

1,02%
BİST 100

9549.31

1,02%
  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Devlet – Özel Maaşları

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Devlet – Özel Maaşları

  ABONE OL
  4 Şubat 2024 21:36
  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Devlet – Özel Maaşları
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Ambulans şoförlüğü, şoförlük mesleğinde olan birçok kişinin hayalini süsleyen, günümüzde maaşları da oldukça iyi olan farklı bir meslek dalıdır. Ambulans maaşları ise kişinin çalıştığı sektörden deneyim süresine bağlı olarak farklı birçok faktöre göre belirleniyor. Yapılan zamlardan sonra ambulans şoförü maaşı 2024’te ne kadar oldu? Güncel maaşları inceliyoruz…

  Ambulans şoförü maaşları kamu ve özel sektör için farklı prensiplere göre belirlenir. Kamuda çalışan ambulans şoförleri maaş olarak daha iyi miktarlar alabilirler. Bu bakımdan ambulans şoförlüğü maaşları sektöre göre değişiklik gösterecektir. İşte detaylar…

  Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Ambulans Şoförü Maaşları
  Ambulans Şoförü Maaşları

  Ambulans şoförü maaşı, günümüzde personeller açısından oldukça iyi seviyededir diyebiliriz. Çalışma şartları her ne kadar yoğun ve ağır olsa da kişiler aldıkları maaştan memnundur denebilir. Ancak maaşların güncel miktarları hakkında da bazı kafa karışıklıkları olabiliyor. Bu içerikte ortalama maaş bilgilerini sunacağız.

  Kadrolu ambulans şoförü maaşı ile özel sektördeki maaşlar her ne kadar farklılık içerse de özeldeki maaşların daha esnek olduğunu söyleyebiliriz. Yani deneyim kazandıkça daha fazla maaş alabilirsiniz. Asgari ücrete gelen %49’luk zam ve memurlara gelecek olan enflasyon doğrultusundaki zam oranları, maaşları belirleyecektir. Bu nedenle henüz zamlı maaşlar belli olmadı diyebiliriz.

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: Devlette ve Özelde

  Ambulans şoförleri, çalışma koşulları açısından yoğun bir tempo içerisinde olsa da maaşlarının iyi olması büyük avantaj sağlıyor. Ambulans şoförleri ne kadar kazanıyor sorusunun yanıtı ise birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Devlette ve özelde ambulans şoförü maaşları bilgilerini inceledik.

  Ambulans şoförü maaşı 2024 yılında güncel olarak şu şekildedir:

  Sektör & KadroMaaş
  Devlet Hastanesi Ambulans Şoförü Maaşları33.500 TL – 35.000 TL
  Özelde Ambulans Şoförlüğü Maaşı25.000+ TL
  Deneyimli Ambulans Şoförü Maaşı30.000 TL – 40.000 TL
  Ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyor?

  Özel ambulans şoförü maaşı, özel hastanelerin kendi maaş politikalarına göre belirlenirken kamuda ise ağırlıklı olarak kadro, kademe ve derece geçerli olur. Memur zammı oranları henüz belli olmasa da enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla önemli iyileştirmeler beklenmektedir.

  İlginizi çekebilir: Sınıf Öğretmeni Maaşları

  1- Devlet Hastanesi Ambulans Şoförü Maaşı

  Ambulans Şoförleri Maaşları
  Ambulans Şoförleri Maaşları

  112 ambulans maaşları, acil bölümü ve devlet hastanesi için benzer şekilde belirlenir. Vardiyalı çalışma sisteminde görev alan personeller, haftalık olarak 40 saat çalışırlar. Devlet memurları için geçerli olan bu kural özelde görev yapanlar için haftalık 45 saat olarak uygulanıyor. Devlette ambulans şoförü maaşı bilgileri ise şu şekildedir:

  • Kamu kuruluşlarında çalışan ambulans şoförleri ortalama olarak 33.500 TL ile 35.000 TL arasında maaş almaktadır.

  2- Özel Ambulans Şoförü Maaşları

  Ambulans şoförü alımı aynı zamanda özel sektör için de geçerlidir. Çeşitli sertifikalara sahip, deneyim sahibi ve gerekli sürücü belgesi olan ambulans şoförü adayları, KPSS şartı olmadan direkt olarak özel hastanelerde göreve başlayabiliyorlar. Özelde ambulans şoförlüğü maaşları kamuya göre biraz daha düşük başlasa da daha esnektir.

  Özel ambulans şoförü maaşı 2024 yılında şu şekildedir:

  • Özel hastanelerde görev yapan ambulans şoförleri ortalama olarak 25.000 TL ile işe başlarlar. Başlangıç ücreti kişinin deneyimine göre değişiklik gösterecektir.
  • Deneyim kazanan ambulans şoförlerinin maaşı ise değişkenlik göstermekle beraber genelde 40.000 TL’lere kadar çıkabiliyor.

  Ambulans Şoförü Alımı Var Mı?

  Ambulans şoförü maaşını merak eden birçok kişi, mesleğe nasıl giriş yapabileceklerini de araştırıyor. Şoför olma sürecinde olan kişiler ise daha çok ambulans şoförü alımına dair bilgileri merak ediyor. Sizler için en güncel bilgileri derledik…

  Ambulans şoförü alımları, yılın her döneminde özel kuruluşlar ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Kurum dışı işçi alımlarıyla İŞKUR tarafından da desteklenen ilanlar için takip edebileceğiniz bağlantıları sizlere sunuyoruz.

  • Kamu kurumlarına atanmak isteyen ambulans şoförü adayları, alım ilanları için Sağlık Bakanlığı Personel Duyuruları sayfasını takip edebilirler.
  • Ayrıca İŞKUR aracılığıyla kurum dışı işçi alımı ilanları da takip edilebilir.
  • Bununla birlikte ambulans şoförü iş ilanlarını takip etmek için Kariyer.net, Eleman.net gibi kariyer siteleri takip edilebilir.

  Ambulans şoförü maaşı bilgileri bu şekildeydi. Ek olarak alım ilanlarına bakabileceğiniz bağlantıları da paylaştık. Peki, ambulans şoförü nasıl olunur? Kısaca özetleyelim.

  İlginizi çekebilir: Matematik Öğretmeni Nasıl Olunur?

  Ambulans Şoförü Nasıl Olunur?

  Ambulans Şoförü Maaşı
  Ambulans Şoförü Maaşı

  Ambulans şoförü olmak isteyen binlerce vatandaş, bu mesleğe nasıl adım atabileceklerini merak ediyor. Ambulans şoförü olma şartları şu şekildedir:

  • İlk olarak ambulans şoförü adaylarında “Acil Tıp Teknisyenliği” eğitimi olan kişilere öncelik verilir. Ancak lise mezuniyet şartı vardır diyebiliriz.
  • Eğitimi tamamlayan bireyler ayrıca çeşitli teorik ve pratik sınavların olduğu “112 Ambulans Şoförlüğü Sertifika Programı” aracılığıyla sertifikaya sahip olması gerekir. Bu sertifikaya ambulans sürüş teknikleri eğitimi adıyla katılacağınız kurslar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
  • Eğitimleri tamamladıktan sonra mevcut B sınıfı ehliyete sahip olan kişiler, ambulans şoförlüğü yapabilmektedir.

  Ambulans şoförü maaşı ile ilgili güncel bilgileri sizlere sunduk. Konuyla ilgili deneyimlerinizi paylaşmak için yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.