DOLAR

32,5370

0.19%
EURO

34,8246

0.28%
ALTIN(gr)

2.487,17

1,02%
BİST 100

9549.31

1,02%
  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Ne Kadar Oldu? Yeni Atanan…

  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Ne Kadar Oldu? Yeni Atanan…

  ABONE OL
  4 Şubat 2024 17:45
  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Ne Kadar Oldu? Yeni Atanan…
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Sınıf öğretmenliği, öğretmen olma hayali kuran birçok öğrencinin merak ettiği ilk branşlar arasında yer alıyor. 2023 yılında memurlara yapılan zamlar doğrultusunda artırılan sınıf öğretmeni maaşı, yeni yıla yaklaşırken yeniden gündemde! Güncel zam oranları ve maaş bilgilerini paylaşıyoruz…

  Sınıf öğretmenliği maaşları, yeni atanan ya da kadrolu olma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Buna göre her öğretmenin alacağı maaş farklı gerçekleşmektedir. Sınıf öğretmeni maaşları ve daha fazlasını sizler için inceledik…

  Sınıf Öğretmeni Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Sınıf Öğretmenliği Maaşları
  Sınıf Öğretmenliği Maaşları

  Sınıf öğretmenliği, kariyerine yön vermek isteyen öğrencilerin gündeminde! İlgili branşın güncel maaşları ise memurlara yapılan zam oranları doğrultusunda belirlenmektedir. Yeni yıla yaklaşırken sınıf öğretmeni maaşı 2024 bilgileri merak edilse de oranlar henüz açıklanmadı! Zam oranları açıklandığında güncel maaş bilgilerini bu içerikten öğrenebilirsiniz.

  Sınıf öğretmenliği maaşı, genel olarak kadro, kademe, derece, görev yapılan yer, medeni durum gibi faktörlere göre belirlenmektedir. Kadrolu sınıf öğretmeni maaşı ise başlangıç düzeyinde oldukça iyi durumdadır. Şimdi güncel maaşları sıralayalım…

  Sınıf Öğretmeni Maaşı 2024: Yeni Atanan – Kadrolu

  Sınıf öğretmenliği bölümü mezunları, KPSS ile yeterli puanı aldıktan sonra MEB’e bağlı eğitim kurumlara atanabiliyorlar. Atama puanları yüksek olsa da sıkı bir çalışmayla yeterli puanı alabilirsiniz. Yeni atanan sınıf öğretmeni maaşları 2024 yılında da gelen zamlarla birlikte daha da iyi konuma yükselmiştir.

  Sınıf öğretmenlerinin maaşı, özel ve kamu sektörlerine göre belirgin farklılıklar içerir. Güncel maaş bilgileri ise sözleşmeli ve kadrolu personeller arasında farklılaşıyor. Tüm bu faktörleri dikkate alarak sizler için tablo oluşturduk.

  Sınıf öğretmeni maaşı 2024 yılında kamu ve özel sektör çalışanları için aşağıdaki gibidir:

  Kadro & PozisyonMaaş
  Yeni Atanan Sınıf Öğretmeni Maaşları33.500 TL
  Kadrolu Sınıf Öğretmenliği Maaşı33.500 TL – 36.000 TL
  İlkokul Sınıf Öğretmeni Maaşı33.500 TL – 36.000 TL
  Özel Okul Sınıf Öğretmeni Maaşları18.500+ TL
  Sınıf öğretmenleri ne kadar kazanıyor?

  Sınıf öğretmenliği, görüldüğü üzere diğer branşlara göre maaşları düşüktür. Belirlenen maaşlar, tahmini olarak tabloya eklenmiştir. Medeni durum, görev yapılan yer gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir.

  Öneri içerik: Matematik Öğretmenliği Maaşları

  1- Yeni Atanan Sınıf Öğretmeni Maaşları

  Yeni atanan sınıf öğretmeni maaşı, kademe ve derece olarak en alt seviyeden belirlenir. Daha sonra deneyim süresi arttıkça kademe ve derece de iyileşeceğinden dolayı maaşlar da artar.

  KPSS ile yeni atanan sınıf öğretmeni maaşları aşağıdaki gibidir:

  • Yeni atanmış sınıf öğretmenleri göreve yaklaşık olarak 33.500 TL maaş ile başlamaktadır.

  Sınıf öğretmeni maaşı kadrolu personeller için deneyim süresi ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterir. Güncel maaş bilgilerini öğrenelim…

  2- Kadrolu Sınıf Öğretmenliği Maaşı

  Sınıf Öğretmenliği Maaşı
  Sınıf Öğretmenliği Maaşı

  Kadrolu sınıf öğretmenleri, KPSS ile atamalarını gerçekleştirdikten sonra ilgili maaşları alabiliyorlar. Doğuda görev yapma durumuna göre maaşlara ek tazminatlar eklenebilir. Bu nedenle personelin kendi durumuna göre maaşını ayrıca hesaplaması önemlidir.

  Kamu eğitim kurumlarında kadrolu sınıf öğretmenlerinin maaşı güncel olarak şu şekildedir:

  • Kadrolu sınıf öğretmenliği maaşları ortalama olarak 33.500 TL – 36.000 TL arasındadır.

  3- İlkokul Sınıf Öğretmeni Maaşı

  Sınıf öğretmenliği maaşlarının tamamı ilkokul düzeyindeki öğretmenlere göre hesaplanmaktadır. Özel sektör ya da kamu sektörü çalışanı olmaya göre değişen maaşlar ise aşağıdaki gibi…

  İlkokul sınıf öğretmeni maaşı özel – kamu sektörüne göre şu şekildedir:

  • İlkokul sınıf öğretmenleri özel sektörde ortalama olarak 18.500 TL ile göreve başlarlar.
  • Kamu sektöründe artan maaşlar günümüzde 25.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor.

  4- Özel Okul Sınıf Öğretmeni Maaşı

  Sınıf Öğretmeni Maaşları
  Sınıf Öğretmeni Maaşları

  Sınıf öğretmenleri aynı zamanda özel okullarda da görev alabilirler. Herhangi bir şekilde KPSS gerekmeden mezun olur olmaz göreve başlayabileceğiniz özel sektörde maaşlar düşük seviyeden başlıyor. Ancak köklü kurumlarla anlaşarak iyi bir maaşla işe başlayabilirsiniz. Özel sektörde sınıf öğretmeni maaşı, benzer şekilde deneyime bağlı olarak ilerler.

  Özel okul sınıf öğretmeni maaşları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Özelde sınıf öğretmenleri 18.500 TL maaş ile işe başlayabilmektedir.

  Sınıf öğretmenliği maaşları bu şekildeydi. Maaşları etkileyen faktörler, kişilere göre değişebileceğinden dolayı net maaş bilgilerinizi kendi özelliklerinize göre hesaplamanızda yarar bulunuyor.

  Öneri içerik: Müzik Öğretmeni Maaşı

  BONUS: Sınıf Öğretmeni Nasıl Olunur?

  Sınıf öğretmeni maaşı haricinde ayrıca bu mesleğe nasıl adım atabileceğinizi anlatalım. Sınıf öğretmeni olmak için izlenecek yollar, diğer öğretmenlik branşları ile aynıdır. Önünüzdeki seçenekler ise şu şekildedir…

  Sınıf öğretmeni nasıl olunur diyorsanız aşağıdaki iki yöntemi sizler için inceledik:

  • Sınıf öğretmeni olabilmek için ilk yol “Sınıf Öğretmenliği” lisans bölümünden mezun olmaktır. Mezun olur olmaz özel sektörde direkt olarak işe başlayabilirsiniz. Kamu kurumlarında çalışmak için ise KPSS’den yeterli puanı alıp atamanızın gerçekleşmesi gerekiyor.
  • Ayrıca ilgili bölümlerden mezun olmak şartıyla “Sınıf Öğretmenliği Formasyonu” eğitimi alarak da bu mesleğe adım atabiliyorsunuz.

  Sınıf öğretmenliği maaşı hakkında tüm bilgileri sizler için aktardık. Konuyla ilgili tüm merak ettiklerinizi YORUMLAR bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.