DOLAR

32,5156

0.19%
EURO

34,8469

0.33%
ALTIN(gr)

2.490,28

1,15%
BİST 100

9542.68

1,15%
  Müzik Öğretmeni Maaşı 2024: Lise – Ortaokul (Kadrolu)

  Müzik Öğretmeni Maaşı 2024: Lise – Ortaokul (Kadrolu)

  ABONE OL
  4 Şubat 2024 17:09
  Müzik Öğretmeni Maaşı 2024: Lise – Ortaokul (Kadrolu)
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Öğretmen maaşları, memurlara yapılan zamlar doğrultusunda her yıl yeniden güncelleniyor. Branş öğretmenlikleri arasında çokça merak edilen alanlardan birisi olan müzik öğretmeni maaşı ne kadar oldu? En güncel bilgilerle sizlere maaş bilgilerini sunuyoruz…

  Müzik öğretmenliği maaşı, görev yapan personelin kademe ve derecesi, medeni durumu, görev yaptığı yer, ek ders ücretleri gibi birçok faktöre göre belirlenmektedir. Ayrıca lise ve ortaokul müzik öğretmeni maaşlarında da belirgin farklılıklar söz konusudur. Tüm bu faktörleri dikkate alarak aylık ücretleri sizler için aktardık! İşte detaylar…

  Müzik Öğretmenliği Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Müzik öğretmenliği maaşları, üniversitelerin 4 yıllık “Müzik Öğretmenliği” bölümünden mezun olan ve üniversite tercihinde bulunacak birçok kişinin yakından takip ettiği bir konudur. 2024 yılında memurlara yapılan %49,25’lik zam sonrasında iyileştirilen maaşlar ne kadar? Sizler için yanıtlıyoruz!

  Müzik öğretmeni maaşı, belirlenen zam oranları doğrultusunda arttırılmıştır. Ek olarak 2024 zam oranları belirlenmediğinden dolayı güncel gelişmeleri takip ediyoruz ve oranlar belirlendiğinde en güncel maaş bilgilerini sizlere sunacağız.

  Müzik Öğretmeni Maaşı 2024 – Lise, Ortaokul, Kadrolu

  Müzik Öğretmeni Maaşları
  Müzik Öğretmeni Maaşları

  Müzik öğretmenliği maaşları, lise, ortaokul gibi görev yapılan eğitim kurumunun niteliğine göre değişiklik gösterir. Ayrıca özel sektör ve kamu sektörü arasında da maaş farklılıkları söz konusudur. Genel olarak kadro, kademe ve dereceye göre belirlenen müzik öğretmeni maaşları ne kadar oldu? İşte yanıtı.

  Müzik öğretmeni maaşı güncel haliyle aşağıdaki gibidir:

  Kadro & PozisyonMaaş
  Yeni Atanan Müzik Öğretmenliği Maaşları34.000 TL
  Lise Müzik Öğretmeni Maaşları35.000 TL – 38.000 TL
  Ortaokul Müzik Öğretmeni Maaşı34.000 TL – 37.000 TL
  Özel Okul Müzik Öğretmeni Maaşları18.500 TL – 30.000 TL
  Müzik öğretmenleri ne kadar kazanıyor?

  Müzik öğretmenliği hakkında güncel maaş bilgileri bu şekildedir. Burada yer alan bilgiler, net maaş hesaplaması için tahmini veriler dikkate alınarak oluşturulmuştur. Öğretmenlerin görev yaptıkları yer, eğitim kurumunun niteliği, ek ders ücreti ve kadro, kademe – derece gibi bilgilerine göre maaşlar değişebilecektir.

  Müzik öğretmeni maaşları, genellikle uzmanlığa sahip öğretmenler açısından daha yüksektir. Örneğin piyano, keman, bağlama, gitar öğretmeni maaşı gibi farklı varyasyonlara sahip olabilir. Bu nedenle kamu sektöründe değil de özel sektörde müzik öğretmeni olarak çalışacaksanız, uzmanlık alanına sahip olmanız önemlidir.

  İlginizi çekebilir: Matematik Öğretmenliği Maaşları

  1- Lise Müzik Öğretmeni Maaşları

  Müzik öğretmeni olmak istiyorum diyen birçok kişinin hayali olan lise müzik öğretmenliği, maaş bakımından personellere oldukça iyi şartlar sunuyor. Zamlanan maaşlar, özel sektöre göre oldukça iyi durumdayken, ortaokul kurumlarına göre lise kurumlarında alınan maaşların da fazla olduğu biliniyor.

  Lise müzik öğretmeni maaşı ortalama olarak şu şekildedir:

  • Lise düzeyinde eğitim veren kurumlarda görev alan müzik öğretmenleri ortalama olarak 35.000 TL – 38.000 TL arasında maaş alır.

  2- Yeni Atanan Müzik Öğretmenliği Maaşı

  Müzik Öğretmenliği bölümünden yeni mezun olmuş kişilerin merak ettiği konu ise yeni atanan müzik öğretmeni maaşlarıdır. KPSS ile yeterli puanı aldıktan sonra atamanız gerçekleştiğinde, en düşük kademe ve dereceden göreve başlarsınız. Buna bağlı olarak maaşlar da en alt seviyeden başlar.

  • Yeni atanan müzik öğretmenliği maaşları ortalama olarak 34.000 TL düzeyindedir.

  3- Özel Okul Müzik Öğretmeni Maaşı

  Özel Okulda Müzik Öğretmenliği Maaşları
  Özel Okulda Müzik Öğretmenliği Maaşları

  Müzik öğretmeni maaşı ne kadar sorusunun karşılığı aynı zamanda özel sektör için de geçerlidir. Üniversiteden mezun olduktan sonra özel eğitim kurumlarında hemen işe başlayabilir ve maaşınızı alabilirsiniz. Özel sektörde müzik öğretmenlerinin kazancı ise daha esnektir.

  • Özel okul müzik öğretmeni maaşları ortalama olarak 18.500 TL – 30.000 TL arasında değişmektedir.

  4- Ortaokul Müzik Öğretmenliği Maaşları

  Son olarak ortaokul müzik öğretmeni maaşını inceleyelim. Ortaokul müzik öğretmenleri, lise düzeyinde eğitim veren kurumlara göre daha düşük maaş alırlar. Ancak maaş farklılığı çok fazla değildir. Bu nedenle maaşların aynı düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

  • Ortaokul müzik öğretmeni maaşları ortalama olarak 34.000 TL – 37.000 TL arasında değişmektedir.

  Öneri içerik: Sınıf Öğretmeni Maaşı

  BONUS: Müzik Öğretmeni Nasıl Olunur?

  Müzik Öğretmenlerinin Maaşları
  Müzik Öğretmenlerinin Maaşları

  Müzik öğretmeni maaşı 2024 bilgilerine ek olarak güncel maaş bilgilerini de paylaştık. Peki, müzik öğretmeni nasıl olunur? İşte müzik öğretmeni olmak istiyorum diyenlere özel analizimiz:

  • Müzik öğretmeni olmak için belirlenen ilk yol üniversitelerin “Müzik Öğretmenliği” bölümünden mezun olmaktır. Mezuniyetiniz ile birlikte özel sektörde hemen işe başlayabilir, kamu sektöründe çalışmak için ise KPSS ile yeteri puanı alarak kariyere adım atabilirsiniz.
  • Ek olarak üniversitelerin güzel sanatlar fakültesinde ilgili eğitimleri gören kişiler “Müzik Öğretmenliği Formasyonu” eğitimi alarak mesleğe adım atabilirler. Formasyon alındıktan sonra benzer şekilde KPSS ile atanarak kamu sektörüne, formasyon eğitiminin bitişiyle birlikte özel sektörde hemen işe başlayabiliyorsunuz.

  Müzik öğretmeni maaşları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Güncel gelişmeler doğrultusunda görüş ve düşüncelerinizi YORUMLAR bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.