DOLAR

32,5110

0.19%
EURO

34,8177

0.25%
ALTIN(gr)

2.485,76

0,97%
BİST 100

9549.29

0,97%
  Orman İşçisi Maaşı 2024: Mevsimlik, Sözleşmeli, Geçici

  Orman İşçisi Maaşı 2024: Mevsimlik, Sözleşmeli, Geçici

  ABONE OL
  4 Ocak 2024 16:13
  Orman İşçisi Maaşı 2024: Mevsimlik, Sözleşmeli, Geçici
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Orman işçisi maaşı, OGM’ye bağlı olan orman işçileri ve bu mesleğe adım atmak isteyen kişiler tarafından son zamlardan sonra yoğun olarak araştırılıyor. Orman işçiliği, orman bölgelerindeki kesim, budama ve diğer bütün faaliyetleri yürüten meslek dalıdır. Yapılan son zamlardan sonra sözleşmeli orman işçisi maaşları ne kadar oldu? Güncel bilgileri sizler için derledik…

  Diğer orman işçisi maaşları, mesleğin bir alt kolu olarak tanımlanan görevleri yerine getiren personeller tarafından merak ediliyor. Sizler için bu bilgilere ek olarak geçici, sözleşmeli, kadrolu, mevsimlik orman işçisi maaş bilgilerini paylaştık! O halde detayları incelemeye başlayalım…

  Orman İşçisi Maaşları Kaç TL Oldu?

  Asgari ücrete %49 oranında, memur maaşlarına ise %49,25 oranında zam yapılmasından sonra tüm meslek dalları için maaş araştırması gerçekleştiriliyor. Diğer orman işçisi maaşı 2024 yılı için en çok merak edilen başlıklar arasında yer almaktadır.

  Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan orman işçileri ne kadar kazanıyor? Güncel bilgileri öğreneceksiniz..

  Mevsimlik orman işçileri maaşı genel olarak düşük görünebilir. Fakat birçok kişi bu meslekten geçimini sağladığından dolayı maaş bilgileri oldukça önemlidir. Aynı zamanda kurum bünyesinde kadroya geçiş imkânları da yer alırken kadrolu orman işçisi maaşının en düşük memur maaşlarıyla eş değer olduğunu söyleyebiliriz. Orman işçilerinin maaşı kaç TL oldu? İnceleyelim…

  Öneri içerik: Kule Vinç Operatörü Maaşı

  Orman İşçisi Maaşı – Güncel Kadrolar

  Orman İşçisi Maaşları
  Orman İşçisi Maaşları

  Orman işçiliği, OGM’ye bağlı olarak ormanların bakımı için yürütülen, aynı zamanda yangın işçiliği, geçici, sözleşmeli ve mevsimlik gibi farklı kadroların yer aldığı bir meslek dalıdır. Türkiye’de kırsal kesimde birçok kişi geçimini bu meslek üzerinden sağlamaktadır.

  Orman işçisi maaşları 2024 yılında zamlandı! Güncel maaş bilgilerini ortalama olarak aşağıdaki tablolara ekledik. İşte detaylar…

  Orman işçisi maaşı 2024’te güncel olarak zam oranlarına göre aşağıdaki gibidir:

  PozisyonMaaş
  Mevsimlik Orman İşçisi Maaşları17.002 TL – 19.000 TL
  Geçici Orman İşçi Maaşları17.002 TL – 19.000 TL
  Sözleşmeli Orman İşçisi Maaşı17.002 TL – 20.000 TL
  Diğer Orman İşçisi Maaşları17.002 TL – 20.000 TL
  Orman Yangın İşçisi Maaşları17.002 TL – 22.500 TL
  Orman işçileri ne kadar kazanıyor?

  Orman işçiliğine dair mevcut çalışma kadrolarına göre güncel maaşlar bu şekildedir. Maaşların kişilere göre değişebileceğini, özellikle sözleşmeli ve kadrolu personeller arasındaki kıdem derece farkından kaynaklanacak maaş değişikliklerinin mümkün olduğu söylemek isteriz.

  Şimdi orman işçisi maaşı 2024 bilgilerini tüm kadrolara göre inceleyelim.

  1- Mevsimlik Orman İşçileri Maaşı

  Orman işçisi alımının en yoğun olarak yapıldığı kadrolardan birisidir. Birçok kişi, orman işçiliği mesleğini mevsimlik olarak gerçekleştiriyor. Mevsimlik orman işçiliği maaş bakımından asgari düzeydedir. Ancak dönemsel olarak iyi gelirler elde edilebilir.

  Mevsimlik orman işçisi maaşı 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • Mevsimlik olarak göreve başlayan orman işçileri, yapacakları sözleşme detaylarına göre değişmekle beraber 17.002 TL – 19.000 TL arasında maaş alabilmektedir.

  2- Geçici Orman İşçisi Maaşları

  Geçici orman işçiliği de yine döneme göre yapılacak sözleşmeler doğrultusunda yapılabilecek bir meslektir. OGM ve bağlı birimleriyle birlikte tüm kurumlarda bu yönde alımlar söz konusu olabiliyor. Bu nedenle geçici orman işçiliğini düşünüyorsanız, iş bulma şansınızın yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Maaş için detaylara geçelim…

  Geçici orman işçisi maaşları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Geçici orman işçileri yine sözleşme detaylarına göre değişmekle beraber ortalama 17.002 TL – 19.000 TL arasında maaş almaktadır.

  İlginizi çekebilir: Belediye Çöpçüsü Maaşları

  3- Sözleşmeli Orman İşçisi Maaşı

  Orman İşçisi Maaşları
  Orman İşçisi Maaşları

  Sözleşmeli orman işçileri ise kadroya geçiş imkânının olduğu bir pozisyondur. Mevcuttaki kadroya geçen orman işçileri, daha önce sözleşmeli olanlar arasından seçilmişti. Doğal olarak sözleşmeli orman işçisi maaşının daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

  Sözleşmeli orman işçilerinin kazancı aşağıdaki gibidir:

  • Sözleşmeli orman işçisi maaşları ortalama olarak 17.002 TL – 20.000 TL arasındadır.

  4- Diğer Orman İşçisi Maaşları

  Diğer orman işçiliği, kanun ve yönetmelikte belirlenen asıl görevler haricinde farklı orman bölgelerinde görevlendirilen personellerin meslek tanımını ifade etmektedir. Diğer orman işçisi maaşı ise sözleşmeli personellerle aynı düzeydedir. Fakat sözleşme detaylarına göre değişikliğin olması mümkündür.

  Diğer orman işçisi maaşları 2024 yılında şu şekildedir:

  • Diğer orman işçisi statüsünde çalışan personeller ortalama olarak 17.002 TL – 20.000 TL arasında maaş alır.

  5- Orman Yangın İşçisi Maaşı

  Orman işçiliği söz konusu olduğunda yangın işçilerinden de söz etmek gerekir. Orman yangın işçileri, sadece yangın üzerine eğitim almış  ve bu kapsamda görev yapan personellerdir. Buna göre yangın öncesinde önlem alma, yangın sırasında müdahale etme ve yangın sonrasında hasar giderme çalışmalarının tümünde aktif rol oynarlar.

  • Orman yangın işçisi maaşları ortalama olarak 17.002 TL – 22.500 TL arasında değişmektedir.

  İlginizi çekebilir: Belediye Otobüs Şoförü Maaşları

  Orman İşçisi Alımı Var Mı?

  Orman İşçileri Ne Kadar Kazanıyor?
  Orman İşçileri Ne Kadar Kazanıyor?

  Son olarak orman işçisi alımı var mı sorusunu yanıtlayalım. Orman işçiliği için tüm kadrolarda alım ilanları OGM Duyurular sayfasında yayınlanmaktadır. Buna bağlı olarak geçici iş ilanlarında şartlar daha hafifken sözleşmeli ya da kalıcı işler için biraz daha genişletilmiş şartları görebiliyoruz.

  Geçmiş ilanlardaki şartları incelemek için bağlantıyı takip edebilir, güncel alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.