DOLAR

32,5014

0.16%
EURO

34,8119

0.23%
ALTIN(gr)

2.489,16

1,11%
BİST 100

9559.02

1,11%
  Radyoloji Uzmanı Maaşı 2024: Kamu ve Özel Sektör

  Radyoloji Uzmanı Maaşı 2024: Kamu ve Özel Sektör

  ABONE OL
  6 Ocak 2024 17:50
  Radyoloji Uzmanı Maaşı 2024: Kamu ve Özel Sektör
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Radyoloji uzmanı olarak çalışan doktor statüsündeki görevliler, son zamlardan sonra maaşların ne durumda olduğunu merak ediyor! Bilindiği üzere hem kamuda hem de özel sektörde radyoloji uzmanı doktorların maaşlarında önemli iyileştirmeler yapıldı. Radyoloji uzmanı maaşı 2024 bilgilerini sizler için paylaşıyoruz.

  Radyoloji uzmanı maaşları, kamu ve özel sektörde farklı kıstaslara göre belirlenmektedir. Özellikle kamu sektöründe daha istikrarlı maaşlar söz konusuyken özel hastanelerde ise daha esnek ve yüksek ücretler belirlenmiştir. Radyoloji uzmanına ek olarak asistan ve teknisyen maaşlarına da değindik. İşte radyoloji maaşlarına dair tüm bilgiler…

  Radyoloji Uzmanı Maaşları Hakkında

  Günümüzde doktor olmak isteyen birçok öğrenci radyoloji uzmanlığını araştırıyor. Radyoloji uzmanları, 6 yıllık tıp eğitiminin ardından TUS sınavında bu alanda başarı göstererek uzman statüsüne kavuşuyorlar. Peki, radyoloji uzmanı maaşları 2024’te ne kadar oldu? Güncel bilgileri derledik…

  Radyoloji uzmanı ne kadar maaş alır sorusu için iki farklı şekilde yorum yapılabilir:

  • Kamu hastanelerinde maaşlar, doktorların kıdem ve derecelerine göre, yani özetle deneyim süresine bağlı olarak değişiklik gösterir.
  • Özel hastanede radyoloji uzmanı maaşı ise genellikle uzmanlık seviyesi, eğitim derecesi ve mesleki becerilere bağlı olarak belirlenmektedir.

  Tüm maaş bilgilerini aşağıdaki tablo ve listelerimizden inceleyebilirsiniz. Burada yer alan maaş verileri, başlangıç düzeyi radyolog maaşlarını ifade etmektedir.

  Radyoloji Uzmanı Maaşı Ne Kadar Oldu? Tüm Kadrolar

  Radyoloji Uzmanı Maaşları
  Radyoloji Uzmanı Maaşları

  2024 yılına gelinmesiyle birlikte memur maaşlarına yapılan zam oranları belli oldu! Bu doğrultuda birçok kişi devlette radyoloji uzmanı maaşları ne kadar şeklinde araştırma yapıyor. Güncel memur maaşları doğrultusunda hem kamu hem de özel hastanede çalışan radyologlar için maaş listesini hazırladık.

  Radyoloji uzmanı maaşı 2024 yılında gelen zamlara göre aşağıdaki gibidir:

  Sektör & MeslekMaaş
  Özelde Radyoloji Uzmanı Maaşları90.000+ TL
  Devlette Radyoloji Uzmanı Maaşı75.000 TL – 100.000 TL
  Radyoloji Asistanı Maaşları25.000 TL – 37.500 TL
  Radyoloji25.000 TL – 40.000 TL
  Radyoloji Uzmanlarının Kazancı

  Radyoloji uzmanı maaşları ve diğer alt pozisyonların maaşı bu şekildedir. Maaşlar özel ve kamu sektörü dikkate alınarak hazırlanmıştır. Döner sermaye, ek tazminat ve diğer birçok unsura göre farklılık gösterebilecektir.

  Radyoloji uzmanı maaşı için detaylı bilgileri sunalım…

  Öneri içerik: Matematik Öğretmenliği Maaşı

  1- Özel Hastanede Radyoloji Uzmanı Maaşları

  Tıp fakültesi mezuniyeti ve sonrasında TUS sınavından başarı sağlayan radyoloji uzmanı adaylarının ilk seçeneği, özel hastanelerde çalışmak olacaktır.

  Özel hastaneler, her ne kadar esnek maaş garantisi sağlasa da başlangıç maaşları genellikle kamuya göre düşük olmaktadır. Bu nedenle özel hastane radyoloji uzmanı maaşı bilgilerini deneyim sürenize göre ayrıca hesaplamanız gerekebilir.

  Özelde radyoloji uzmanı maaşları aşağıdaki gibidir:

  • Radyoloji uzmanları özel hastanelerde birçok faktöre göre değişmekle birlikte genellikle 90.000 TL ile işe başlarlar.
  • Sonrasında deneyim süresi, uzmanlık alanı, eğitim derecesi gibi birçok faktöre göre bu maaşlar 120.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

  2- Devlet Hastanesinde Radyoloji Uzmanı Maaşı

  Radyoloji Uzmanı Maaşı
  Radyoloji Uzmanı Maaşı

  Radyoloji uzmanlarının birçoğu kamu hastanelerini tercih ederek devlet memuru statüsünde çalışmayı tercih ediyorlar. İlgili sınavları başarıyla tamamlayan radyoloji uzmanları kamuda çok daha iyi maaşlara sahip olabilirler. Genel olarak kıdem derece, görev yapılan yer, deneyim süresi ve döner sermaye gibi faktörlere göre maaşlar belirlenmektedir.

  Devlette radyoloji uzmanı maaşı 2024 yılı için şu şekildedir:

  • Radyoloji uzmanları kamu hastanelerinde başlangıç aşamasında 75.000 TL gibi bir maaş alırlar.
  • Sonraki dönemlerde uzmanlık seviyesi geliştikçe, deneyim kazandıkça kıdem ve derece artacak, maaşlar ise 100.000 TL’yi bulabilecektir.

  3- Radyoloji Asistanı Maaşları

  Radyoloji uzmanlığı maaşlarını araştıran birçok kişi asistanlık ve teknisyenlik gibi alternatif meslek dallarıyla karşılaşmaktadır. Radyoloji asistanı maaşları da benzer şekilde özel ve kamu sektörü için farklı birçok faktöre göre belirleniyor.

  Radyoloji asistanı maaşı 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

  • İlgili 2 yıllık sağlık bölümlerinden mezun olan radyoloji asistanları, KPSS ile devlet kurumlarına atanarak ortalama 32.500 TL – 37.500 TL arasında maaş alırlar.
  • Özel hastanelerde ise başlangıç maaşları genellikle 25.000 TL civarındadır. Deneyim kazandıkça çok daha yüksek maaşlar söz konusu olabilecektir.

  4- Radyoloji Teknisyeni Maaşı

  Radyoloji Teknikeri Maaşı
  Radyoloji Teknikeri Maaşı

  Radyoloji teknisyenleri, görüntüleme cihazlarını kullanan, düzenli olarak bakımını yapan ve doktorlara teknik destek sağlayan görevlilerdir. Radyoloji uzmanı maaşından çok düşük maaşlara sahip olsalar da Türkiye ortalamasına göre güzel ücretler kazanırlar.

  Radyoloji teknisyeni maaşı 2024 yılında şu şekildedir:

  • Radyoloji teknisyenleri kamu hastanelerinde ortalama 32.500 TL – 40.000 TL arasında maaş almaktadır.
  • Özel sektörde ise maaşlar genellikle 25.000 TL ile başlarken, deneyim süresi ve diğer birçok faktöre göre artmaktadır.

  Öneri içerik: Ambulans Şoförü Maaşı

  EK BİLGİ: Radyoloji Uzmanı Nasıl Olunur?

  Radyoloji uzmanı maaşı 2024 bilgilerine değindikten sonra kariyer tercihinde bulunmak isteyen kişilere önemli bilgileri sağlayalım. Bu konuda en çok radyoloji uzmanı nasıl olunur sorusu soruluyor. İşte yanıtı:

  • Radyoloji uzmanlığı, öncelikle adayların tıp fakültesini kazanarak 6 yıllık eğitimi tamamlamayı gerektirir.
  • Sonrasında TUS sınavı ile alınacak puana göre “Radyoloji” alanı tercih edilerek bu alanda uzmanlık kazanılmalıdır.
  • Bu iki aşamayı tamamlayan kişiler kamu ve özel hastanelerde “Radyoloji Uzmanı Doktor” unvanıyla çalışabilirler.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.