DOLAR

32,5012

0.16%
EURO

34,8133

0.22%
ALTIN(gr)

2.488,10

1,06%
BİST 100

9565.69

1,06%
  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Alaşehir’de Kuru Üzüm Ne Kadar?

  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Alaşehir’de Kuru Üzüm Ne Kadar?

  ABONE OL
  12 Aralık 2023 14:55
  Kuru Üzüm Fiyatları 2024: Alaşehir’de Kuru Üzüm Ne Kadar?
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Kuru üzüm, özellikle Manisa ve İzmir bölgeleri için oldukça önemli bir üründür. Bölgenin temel geçim kaynaklarından birisi olan kuru üzüm fiyatı için tüm bilgileri sunuyoruz! Yerel halkın çoğunluğu kuru üzüm fiyatları 2024 bilgilerini merak ediyor. Alaşehir’de kuru üzüm fiyatı ne kadar oldu? Sizler için yanıtladık.

  Kuru üzüm Manisa Ticaret Borsası verilerinden elde ettiğimiz güncel bilgileri sunuyoruz. Siyah, çekirdeksiz gibi alternatif tüm ürünlerin fiyatını öğrenebileceksiniz. İşte detaylar…

  Kuru Üzüm Fiyatları Ne Olacak?

  Kuru Üzüm Fiyatı
  Kuru Üzüm Fiyatı

  Kuru üzüm KG fiyatları, Manisa ve İzmir gibi illerde çiftçilik ile uğraşan kesim için oldukça önemlidir. Birçok kişi kuru üzüm fiyatları ne olacak? Merak ediyor… Manisa Ticaret Borsası başta olmak üzere Tariş gibi kurumlar, alım fiyatlarını belirleyerek piyasa koşullarına göre hareket ediyor.

  Bilindiği üzere Manisa, sofralık ve kuru üzüm üretiminde Türkiye genelinde ilk sıradaki ilimizdir. TÜİK verilerine göre sofralık üzümün %20’sini, kuru üzümün ise %85’lik önemli bir payını Manisa karşılamaktadır. Haliyle kuru üzüm, Manisa için oldukça önemli bir meyvedir.

  Kuru üzüm fiyatı, alıcı ve satıcıların buluştuğu borsa piyasasında belirlenmektedir. Özellikle çekirdeksiz kuru üzüm fiyatları, Manisa bölgesi için büyük bir öneme sahiptir. Manisa Alaşehir kuru üzüm fiyatı bilgileriyle devam edelim…

  Öneri içerik: Küçük Tüp Fiyatları

  Alaşehir Kuru Üzüm Fiyatları

  Alaşehir’de kuru üzüm fiyatı, Manisa Ticaret Borsası verilerine göre belirlenir. Alıcı ve satıcılara göre serbest piyasa koşullarında oluşan fiyatlar, kuru üzüm üreticilerini yakından ilgilendiriyor.

  Alaşehir kuru üzüm fiyatları güncel olarak aşağıdaki gibidir:

  • Manisa’da kuru üzüm fiyatı Kasım 2023 itibariyle 57,00 TL – 60,00 TL arasında değişmektedir.
  • Güncel ticaret borsası verilerine göre Eylül ayında 45 TL civarında olan kuru üzüm, Kasım ayında 60 TL seviyesinde gelmiştir.

  Öneri içerik: Ekonomi Gelişmeleri ile gündemden haberdar olun!

  Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyatları

  Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyat
  Çekirdeksiz Kuru Üzüm Fiyat

  Alaşehir kuru üzüm fiyatı, genel olarak çekirdeksiz üzümler için geçerlidir. Çekirdeksiz üzüm üreticilerini yakından ilgilendiren fiyatlar, her gün yenilenmektedir.

  Çekirdeksiz kuru üzüm fiyatları son verilere göre aşağıdaki gibidir:

  • Çekirdeksiz kuru üzüm, Kasım 2023 verilerine göre ortalama olarak 55 TL – 58 TL arasında değişmektedir.

  Öneri içerik: Bim Un Fiyatları

  Tariş Kuru Üzüm Alım Fiyatı: Ne Zaman Açıklanacak?

  Kuru üzüm fiyatları temel olarak borsa üzerinde belirlense de en önemli alıcı konumunda olan Tariş fiyat verileri de önemlidir. Birçok kişi Tariş kuru üzüm fiyatı ne zaman açıklanacak şeklinde araştırma yapıyor.

  2023 yılında açıklanan verilere göre bir sonraki seneye kadar geçerli olan fiyat aralığı 55 TL – 70 TL olarak belirlenmiştir. Fiyatlar, üzümün kalitesine göre değişmektedir. Tariş kuru üzüm fiyatları aşağıdaki tarifeye göre belirlenmiştir:

  • 7 numara kuru üzüm: 55 TL
  • 7,5 numara: 57,50 TL
  • 8 numara: 60 TL
  • 8,5 numara: 62,50 TL
  • 9 numara: 65 TL
  • 9,5 numara: 67,50 TL
  • 10 numara: 70 TL
  • Bandırmasız: 70 TL

  HATIRLATMA: Tariş, ilgili yılın Eylül – Ekim döneminde alım fiyatlarını açıklamaktadır.

  Önerilen içerik: Aselsan Mühendislik Maaşları

  Kuru Üzüm Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

  Alaşehir Üzüm Fiyatları
  Alaşehir Üzüm Fiyatları

  Alaşehir, Salihli, Manisa ve İzmir başta olmak üzere üretici ve tüketicileri yakından ilgilendiren kuru üzüm fiyatlarını inceledik. Peki, fiyatları belirleyen unsurlar nelerdir? Kısaca özet niteliğinde bilgilerle açıklayalım:

  • Rekolte: Rekolte, ilgili ürünün bir yıl içerisindeki üretim miktarını ifade eder. Temel fiyatları belirleyici unsur, 1 yıl içerisinde kuru üzüm üretim miktarıdır. Geçmiş yıllara göre üretimde artış meydana geldiğinde, fiyatlar düşecektir.
  • İklim ve Hasat Koşulları: Üretimde verimliliği etkileyen ve doğal olarak kuru üzüm fiyatlarını etkileyen faktörlerden birisi iklim ve hasat koşullarıdır.
  • Talep: Üretim miktarı kadar talepte yaşanan gelişmeler de fiyat bakımından önemlidir. Talepte yaşanacak artışlar, fiyatların da artmasına neden olabilir.
  • Depolama ve Taşıma Maliyetleri: Döviz kuruna bağlı olarak lojistik maliyetlerinde yaşanan artışlar, kuru üzüm fiyatını da artıracaktır.
  • Rekolte Beklentileri: Gelecek yıl için beklenen ürün miktarı ve verimliliği, piyasa koşullarında oluşacak fiyatlar için önemlidir.
  • Ekonomik Gelişmeler: Tarım sektörünü etkileyen tüm ekonomik faktörler, dolaylı yoldan kuru üzüm fiyatını da etkilemektedir.

  Manisa Alaşehir’de kuru üzüm ne kadar? Tariş ve Manisa Ticaret Borsası verilerini sizlerle paylaştık. Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi YORUMLAR kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.